Kilka uwag....

Started by Unicorn, April 16, 2010, 03:48:31 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sa'ethri

#20
Quote from: Fox vas Cyniad on April 16, 2010, 01:34:39 PM
a ty, kolego Sa'ethri - z księdzem? - jakoś tego nie pamiętam...
Niektórzy chyba naprawdę mają sklerozę... To smutne. Cytat stąd:
Quote from: Dan vas Narrya nar Riggya on March 21, 2010, 01:47:23 PM
Kaltxi,
jestem nowy, wcześniej udzielałem się tylko na angielskim forum
trochę z opóźnieniem piszę - ale jednak. Nazywam się Daniel, mieszkam w Krakowie, mam 28lat. Z zawodu jestem księdzem, ale tu mogę być osobą całkiem prywatną. Na razie języka się nie uczę, ale jestem (w pewnym stopniu) zainteresowany każdą dziedziną związaną z Avatarem.
A co do mojej obecnej znajomości języka... umiem mówić kilkanaście słówek - ale zdecydowanie nie umiem ich zapisać, bądź przeczytać - ale w końcu Na'vi is unwritten language.
Tak tylko dla odświeżenia pamięci Dana vel Foxa.


Co do miecza natomiast - Na'vi z mieczami trochę mi nie pasują do klimatu, ale jednego przeżyję. ;) Byleby się wszyscy nie uzbroili w ten sposób :D


Quote from: Fox vas Cyniad on April 17, 2010, 03:46:58 AM
kolego! kolego!
Koleżanko, na Jowisza. W polskiej sekcji są tylko dwie kobiety, czy naprawdę tak trudno zapamiętać, które to?

Na'rìngyä vrrtep

kolego! kolego! z tym księdzem... nie byłem w Złym humorze - to było coś innego ;)

miecz ok. ale czemu nie kościany?



Tireaniawtu

Wszystko w swoim czasie. Już z kolegą ustaliłem, że wyjaśnimy całość jak tylko Uni napisze post dla Grace.
Oe tsngawvìk tengkrr sirea ke lu pxan lerey livu.

Kredke

Osobiście dla zachowania klimatu, bym wolał coś na kształt miecza ale z materiałów dostępnych Na'Vi. Widzę, ze koncepcja opiera się na próbie zwiększenia zasięgu broni, dlaczego by nie zrobić w takim razie czegoś na kształt kosy bojowej? Ostrze wcale nie musi być wtedy jakoś bardzo długie, to długość drzewca zwiększa zasięg. Bronią taką głównie się tnie, a siła ciecia wielokrotnie przewyższa miecze. Co do zamówienia broni od ludzi - hmmm dobrze rozegrane będzie najsss:)






Luke, ipse sum pater tuus!

Yuthura

Wszystko się zobaczy z kosą bojową pomysł ciekawy, tyle że już podałem jego zarys w poście.

Co do tego żeby nie przesadzić z liczbą osób biegających z miecze...Właśnie o to mi chodziło, aby stworzyć postać o nie typowych umiejętnościach dla tych co się boją o rozpowszechnienie tego zapowiadam że moja postać walki mieczem uczyć nie będzie nigdy, co do samej budowy pamiętajmy że tak na prawdę proces produkcji pozna - lub raczej wymyśli jedynie Kinaftue i tylko od niej będzie zależało czy go rozprzestrzeni chociaż na pewno poproszę ją,aby tego nie robiła. Po za tym materiały są ciężkie do zdobycia, a i wątpię aby ludzie nieba chcieli masowo uzbrajać Na'vi w broń którą mogą wykorzystać przeciw nim. Moja postać zdobędzie ich materiały ale poprzez pewnego Na'vi (zapraszam do uważnego przeczytania mojego postu).

Co do motywu z kościanym mieczem - przy sile Na'vi ? Nie realne to byłaby jednorazówka jak widelec plastikowy albo baseball za 5zł. :-).

Na'rìngyä vrrtep

hmmm... kosa bojowa przywiodła do mojej głowy ciekawy pomysł. nie do końca kosa - pamięta ktoś może broń elfów w LOTR? Ostrze miecza zamontowane na długim trzonku - coś jak włócznia z potężnym ostrzem.
a może by tak nowa postać? była by to już moja piąta ;D łatwo i szybko się zniechęam



Yuthura

Quote from: Fox vas Cyniad on April 17, 2010, 11:27:34 AM
hmmm... kosa bojowa przywiodła do mojej głowy ciekawy pomysł. nie do końca kosa - pamięta ktoś może broń elfów w LOTR? Ostrze miecza zamontowane na długim trzonku - coś jak włócznia z potężnym ostrzem.
a może by tak nowa postać? była by to już moja piąta ;D łatwo i szybko się zniechęam

Nooo....myślę że z kosą bojową problemu by nie było aż tak dużego jak z moim mieczem...Wystarczy że zrobisz sobie dwa razy dłuższy niż standardowy nóż, przyczepisz do trzonka ,,dzidy" i vou'la :-).

Na'rìngyä vrrtep

#27
jak już mamy miecze, to może pójść dalej? ciężkie pancerze, łuki, samopały itd.

proszę, oto mój Na;vi - nikt mi nie zarzuci że nie jest niebieski ;D

a co do tej "kosy" - to miałem na myśli takie cuś:



Thorinbur

Co do takiej kosy to nawet pojawiła się w grze, wystarzy że ostrze takie jak przy nożu (kościane/kamienne) zamontujesz na końcu długiego kija.
oel kame futa oel kekame ke'u

Na'rìngyä vrrtep

tylko kilka założeń:
taka kosa jest minimalnie większa od posiadacza, ostrze to 1/3 całości. albo duża kość, albo myślałem o kawałku śmigła z pojazdu RDA...