Kilka uwag....

Started by Unicorn, April 16, 2010, 03:48:31 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Unicorn

Po dłuższym zastanowieniu postanowiłam skomentować wasze poczynania i ogólnie ustosunkować się do tego co się dzieje.


1. Fajnie, że macie dużo pomysłów dotyczącej fabuły i że staracie się je rozwinąć.

2. Odnoszę wrażenie, że tylko Na'vi prowadzą "sensowną" wymianę zdań, że się tak wyrażę... a chodzi mi o to, że u nas dzieje się interakcja między postaciowa...
W bazie każdy sam sobie rzepkę skrobie, jeżeli wiecie o co mi chodzi ;) hehe

Więcej interakcji...
Każdy z was kisi się we własnym sosie.... nie zaczynacie rozmów, a wasze postacie zamiast wpaść na siebie - omijają się i rozmawiają z NPCami..
Założyłam temat do zgłaszania próśb, chęci itd.. interakcji z innymi osobami.
Twórzcie nie tylko sami oddzielne historie ale twórzcie razem - to zasada rpg.

Postacie są wyraźne i fajne... dlaczego łażą ciągle same bez sensu? :)
Stwórzcie jakąś rozmowę...

4. (zastanawiacie się co się stało z 3? zawarła się w poprzednim, ponieważ wydało mi się to na tyle ważne, że ma aż 2 punkty w sobie :P )

Jak już wspomniałam w temacie Informacje - od tej pory wszystko ma przechodzić przez moje ręce... Ale nie chodzi mi o szczegóły rozmów czy indywidualne postanowienia postaci, w tym lubię mieć niespodzianki. :)
Chodzi raczej o decyzję, które wpływają na świat gry i na wszystkie postaci...

((jak przywiezienie bomby na Pandorę.. ;) ale to akurat pasuje i uwaga jak Tsu'Tey wparuje w okolice katastrofy promu by sprawdzić co się dzieje!! Będzie się działo haha ))

5. z powodu nieobecności Kxamila postanawiam wysłać jego postać do Domowego Drzewa pod opieką któregoś ze starszych dzieciaków Na'vi tak żeby mógł chłopak spokojnie wrócić do gry i do nurtu wydarzeń jakby co.... a nie będzie za sobą ciągnąć innych postaci.

Czekamy jeszcze na posty Neytiri, ale jako że na razie nikt z nią nie gada nie powinno być problemów.

6. postanowiłam stworzyć jeszcze jedną ważną postać, która powinna rządzić całym tym bajzlem i jest nam baaaaardzo potrzebna mianowicie naszego kochanego szefa ochrony - Pułkownika Miles Quaritch'a.  :) widzę, że jest potrzebny a poza tym i tak go lubię i miałam zamiar napisać postać coś w jego stylu.


7. Ustaliliśmy, że gracz może mieć 3 postaci....

Wszyscy się na razie tego trzymamy super....
Ale muszę was prosić o pozwolenie z tego tytułu.. na razie będę mieć tylko postaci z filmu... a chciałabym stworzyć jeszcze jedną - jakąś oryginalną, jeszcze nie wiem jaką ale pomysły biją mi się po głowie.
Czy macie coś przeciwko tego? Czy mogę?? pleaseeee! :)

8. Stworzyłam temat do nieobecności, żebyśmy wiedzieli kogo nie ma i dlaczego a nie się zastanawiali co się stało. Oczywiście w miarę możliwości po prostu uprzedzajcie.

9. Zaraz powstanie kolejny temat... "Pomysły Uni" - będę tam zamieszczać pomysły dalszych wydarzeń w rpg - nie chodzi o wydarzenia bierzące czyli kto z kim rozmawia, ale ważniejsze dla fabuły, do was prośba byście tam nie wpisywali swoich pomysłów, tylko komentarze do moich...

(oczywiście jak wiecie wszystkie wasze pomysły proszę na pm, gg albo na maila jak kto chce i będę z wami o nich dyskutować)

W "pomysłach" chce znać wasze opinie na temat swoich, także nie martwcie się nie będę pisać waszych mówiąc że to moje ;)

10. Istnieje temat Viedeologów, i nikt z niego nie korzysta na razie, zachęcam operatorów avatarów do pisania tam osobistych przemyśleń waszych postaci... taki "Captain's log" ze Star Treka ;) hehe

11. Wprowadzam urozmaicenie, które już niektórzy wcześniej korzystali i korzystają nadal - rysunki w postach - bardzo fajnie to wygląda i się przyjemnie czyta wtedy... ale zastrzeżenie, nie mogą być wielkich rozmiarów, żeby nie zmieniały układu posta, bo wtedy jest niewygodnie po prostu.
Dodatkowo możecie też umieszczać linki to plików innych - np. muzyki która pasuję wam do posta -> może być z wrzuty... youtuba... itd. (zastrzeżenie jeżeli z youtuba niech to nie będzie jakiś filmik z gry czy z filmu - tylko po prostu sama muzyka z jednym nie zmiennym zdjęciem np. albo z tekstem piosenki)

12. hmmmmmm.... co jeszcze....? :P

13. (bo lubię tą liczbę) - Mam nadzieję, że te zmiany wprowadzą jakiś porządek do naszej rozgrywki i moje sugestie nikogo nie uraziły ale pomogły... :)

I to tyle....

Zapraszam do komentowania i wskazania błędów w moim myśleniu bądź sugerowania innych rozwiązań.

Wasza zmęczona życiem, ale paląca się roboty nad RPG
Uni :)


Na'rìngyä vrrtep

#1
komentuję - mi się nie podoba całokształt. wycofuję wszystkie swoje nowe pomysły, jako że zostały oklejone etykietką ŹLE i kasuję postać... jak macie inne "wizje" to ok. nie będę się wtrącał.

tak szczerze - to żałuję że włożyłem tu tyle czasu i pracy, jak widać całkiem na darmo



Unicorn

ale źle to wszystko odebrałeś tak na prawdę... szanuję twoją pracę i wszystko co robisz... po prostu ogólna historia nie pasuje do całości... A postać i to co wymyśliłeś z nią związane jest okey.... Nie zabijaj postaci we wraku samolotu...

I nie chodzi o wizję... chodzi o to żebyśmy ten cały świat stworzyli na bazie, która wszystkim będzie się podobać i jak najbardziej prawdopodobne. A Ty po prostu wrzuciłeś to i przyjąłeś jako pewnik nie pytając nikogo o zdanie.

Przykro mi, że tak to emocjonalnie odebrałeś... Nie chciałam nikogo urazić :(

Tireaniawtu

Jak dla mnie Uni możesz mieć 1500100900 postaci. Pytanie czy się że wszystkimi wyrobisz ;).
Oe tsngawvìk tengkrr sirea ke lu pxan lerey livu.

Sa'ethri

Uni - ja nie mam nic przeciwko, żebyś napisała sobie oryginalną postać. Jeśli uważasz, że dasz radę prowadzić tyle naraz... ;)


Dan ma, zdaje się, tendencję do obrażania się i fochów z przytupem. A tu żadnego przymusu nie ma przecież, nie? Kto chce, ten gra, kto nie chce, ten nie gra. Proste.

Yuthura

Popieram przedmówcę w obydwu sprawach :-).

Na'rìngyä vrrtep

#6
a w tej drugiej to szczególnie co? jesteś tu od paru dni i wszystko wiesz?
mam chwilowo wyjątkowo zły humor z powodu niedzielnego pogrzebu (teatrzyku). #$@& SANTO SUBITO!
więc proszę bez takich nieprzemyślanych postów

jedyną dobrą inforacją na ostatnich dniach, jest ten wybuch wulkanu. może teraz te delegacje się posypią z nieba - byle nie na Kraków.
aha i jeśli ktoś kitra w domu Stingera, to chętnie odkupię



Yuthura

I co z tego że jestem tu od kilku dni nikt ci grać nie karze jak powiedział kolega Sa'ethri, fajnie że wysuwasz nowe pomysły, ale życie to życie nawet dobre pomysły się nie sprawdzą a to że poddajesz się bo spotkała cię krytyka - żałosne! Człowieku walcz nie poddawaj się!Życie to pasmo nieszczęść i porażek i trzeba je pokonywać z uśmiechem na twarzy.

Możliwe że zostało źle odebrane moje poparcie dla akapitu nr2. Do tego się nie odnoszę ,,Dan ma, zdaje się(...)przytupem." Tylko do dalszej części.

2. Jestem tu kilka dni...I myślisz że z tego powodu mam zakaz czytania starych postów? Równie dobrze mogę mieć ogarnięte forum dużo bardziej od ciebie. (Bez bicia mówię że prawdopodobnie nie mam, ale to taka mała uwaga żebyś się kiedyś nie nadział :-)).

rodrygo

co do uwag Uni - rzeczywiście mogłaby powstać jakaś "platforma" porozumienia dla ludzi. Apropos to np. w kopalni gdzie pracuje p. Kowalsky mogłoby się wiele wydarzyć i to zarówno ze strony ludzi jak i Na'vi. Na razie K oddaje się głównie rozmyślaniom, ale kto wie do czego byłby zdolny w zaskakującej sytuacji  ;)


kolego Dan... nie obrażaj się  raczej nikt tu nie wychodzi poza twórczą krytykę ;D, co do końcowej części twojej wypowiedzi  to ostrożnie bo się panowie w ciemnych okularach zainteresują  8)


Sa'ethri

Quote from: Dan vas Narrya nar Riggya on April 16, 2010, 11:22:54 AM
mam chwilowo wyjątkowo zły humor z powodu niedzielnego pogrzebu (teatrzyku).
Dan, mam do Ciebie prośbę: nie pisz na forum, kiedy jesteś w złym humorze. To już nie pierwszy raz, kiedy masz dziwny nastrój i publikujesz rzeczy, z których potem się tłumaczysz; ot, choćby ta heca z księdzem. Po co mamy się wszyscy denerwować? Lepiej poczekaj, aż Ci przejdzie, i wtedy pisz.


Quote from: Yuthura on April 16, 2010, 12:34:47 PM
kolega Sa'ethri
Koleżanka.

Yuthura


Koleżanka.
[/quote]
A proszę uniżenie o wybaczenie :-).

Na'rìngyä vrrtep

Yuthura - miecz może i ładny... ale ciekawe jak Na'vi byli by go w stanie zrobić ???
a ty, kolego Sa'ethri - z księdzem? - jakoś tego nie pamiętam...
póki nie skończę szkoły i nie napiszę matur, to na mój doby humor nie ma co liczyć. no chyba że sytuacja na Wawelu ulegnie poprawie, bo to mi zepsuło cały tydzień



Yuthura

Dan Specjalnie dla ciebie w poście dotyczącym miecza opiszę JAK oni mogli zrobić miecz. Nieposkąpię ci także fachowego słownictwa.
A miecz byłbyś w stanie sam zrobić gdybyś miał kowadło,stal pancerną (Jeśli chciałbyś się nim pizg**ać), porządny młotek i dłuto. Nawet ognia nie trza :-).

Wiem bo sam taki robiłem xD.

Na'rìngyä vrrtep

a napisy, zdobienia? zresztą z metalem mogło by być u Na'vi ciężko. nic nie wydobywali, ponadto kowadło i młotek - nie było o tym mowy nigdzie i raczej patrząc na stan uzbrojenia Na'vi - nie mieli takiego czegoś.

ten nowy nick mi nie pasuje. nie mogę się przyzwyczaić jak wszyscy mówią do mnie Dan. muszę to zmienić.

aha i jeszcze pytanie do moderatora - czy istnieje jakiś sposób by odzyskać skasowane posty?



Yuthura

Kochany Fox'ie.
Napisy na obrazku nie chodzi o napisy tylko kształt miecza, logicznym myślałem że jest że chodzi tylko o zarys wyglądu oczywiście że nima mieć napisów i zdobień.... Wybrałem miecz Arwen Undoniel z tego względu że jest:
1.Nietypowy (ludzie nigdy takiego nie mieli), czyli pasuje do avatara jako wynalazek pustelnika.
2.Młotek,dłuto a myślisz że jak się noże robi? Tak samo...Bierzesz kawałek giętkiej blachy (w przypadku braku ognia), i kształtujesz nóż za pomocą tych dwóch narzędzi - z ogniem chyba każdy wie jak?
3.metal? - Napisałem że potrzebna będzie pomoc Ludzi Nieba....
4.Patrząc po uzbrojeniu Na'vi i porównując do świata naszego ludzkiego - mają łuki,włócznie,noże został tylko jeden krok do bardziej wyrafinowanych broni, a ba nawet zrobienie pieca nie jest sprawą ciężką jeśli potrzeba dużych temperatur (Kamienie ułożone tak aby z 3 stron wszystko było osłonięte z dziurą w ,,dachu". Rozpalasz w środku ogień, regularnie dokładając drewna - tudzież węgla jeśli taki posiadasz i na zmianę klingę hartujemy ogień-obróbka dłutem- zimna woda i tak w kółko aż osiągniemy zamierzony efekt. Oczywiście im mniejsza temperatura tym żmudniejszy proces.
5.Uni zaakceptowała postać znaczy że jej się to widzi...

Thorinbur

Wybacz Dan Ale ci nie odpowiem, bo zdenerwowało mnie że pijak za mną siedział w autobusie i smierdział, a pozatym mam zły dzień więc nie chce mi się dziś odpowiadać a wogóle to...


Taka próbka jak to wygląda jak ktoś się rzuca na forum bo mu dzień popsuli. Wylewaj frustracje na winnych na forum oftopu czy gdziekolwiek, zresztą o co my się pieklimy? Nie chce to niech kasuje postać, o ile nie wpłynie to na inne postaci.

A tak na poważnie: Nie, nie istnieje. Dlatego właśnie masz ostrzeżenie przed kasacją posta. Swoją drogą koncepcja miecza też mi średnio do Na'vi pasuje. Nawet noże mieli z kości, nie z metalu, ani jednej metalowej części, więc hmmm.... o ile twoja postać nie znalazła go/ nie jest to wytwór ludzie lub ew wytwór innego klanu, bo Omaticaya z metalem nie ma nic wspólnego, można zaqłożyć że jakiś inny klan, może... choć to by go postawiło na wyraźnie lepszej pozycji i pewnie zachwało poważnie równowagą. (tak wiem, strasznie gdybam, ale szukam sensownego usprawiedliwienia dla tego miecza. Myślę że muszę przeczytać post...)
oel kame futa oel kekame ke'u

Yuthura

Życzę miłej lektury i cieszę się z obiektywizmu :-).
Po przeczytaniu mojego postu myślę że kilka rzeczy z twoich wątpliwości zostanie wyjaśnionych. Co do tego skąd w ogóle miecz znam (tzn.moja postać), jest napisane w karcie postaci. Twórcą nie był klan - więc nie postawi go to na wysokiej pozycji - tylko jeden...mędrzec może tak go nazwijmy?

Unicorn

Dan (hehe sorry przyzwyczaiłam się) dlatego napisałam w informacjach, że daję Ci czas, żebyś to sobie wszystko zapisał i sama miałam zamiar zapisać to wszystko, ale zanim to zrobiłam już usunąłeś posty, trzeba trochę pomyśleć zanim coś się zrobi..

A jeżeli chodzi o metal i Na'vi ;) ustaliłam z Yuthurem ;) że jego postać nie pochodzi z Omatikaya ;) więc myślę, że zarówno pustelnik jak i inny klan mógłby mieć coś do czynienia z metalem... tak myślę..

Dam radę z kolejną postacią jak wejdę w swój normalny tryb pisania postów... a mam taki zamiar ;)

rodrygo

Ja odnośnie miecza... staram się przypomnieć troszkę wiedzy metalurgicznej której zaledwie liznąłem...
W samodzielny wytop żelaza przez Na'vi trudno uwierzyć, nawet technologia w stylu "dymarki świętokszystkie" to chyba coś więcej niż oni mają.
Ale mic nie stoi na przeszkodzie, żeby na Pandorze były złoża metalicznego żelaza, co więcej silny magnetyzm coś takiego sugeruje więc mogliby ewentualnie robić sobie coś z rodzimego metalu. Podobno kiedyś Eskimosi mieli żelazne groty do strzał bo znaleźli meteoryt żelazny...
A może robią coś z unobtanium? To chyba jest metal, możemy popuścić wodzie wyobraźni bo przecież nić o tym materiale nie wiadomo. Ja napisałem że jest kruchy, ale może po obróbce się nada  :D

Yuthura

Quote from: rodrygo on April 17, 2010, 01:07:08 AM
Ja odnośnie miecza... staram się przypomnieć troszkę wiedzy metalurgicznej której zaledwie liznąłem...
W samodzielny wytop żelaza przez Na'vi trudno uwierzyć, nawet technologia w stylu "dymarki świętokszystkie" to chyba coś więcej niż oni mają.
Ale mic nie stoi na przeszkodzie, żeby na Pandorze były złoża metalicznego żelaza, co więcej silny magnetyzm coś takiego sugeruje więc mogliby ewentualnie robić sobie coś z rodzimego metalu. Podobno kiedyś Eskimosi mieli żelazne groty do strzał bo znaleźli meteoryt żelazny...
A może robią coś z unobtanium? To chyba jest metal, możemy popuścić wodzie wyobraźni bo przecież nić o tym materiale nie wiadomo. Ja napisałem że jest kruchy, ale może po obróbce się nada  :D


Rodrygo wszystko jest możliwe :-).
Ogólnie materiał planuję pozyskać od Ludzi Nieba za pośrednictwem jednego takiego sobie Na'vi. Co do samego procesu produkcji opcji jest wiele...Między innymi:
1.To co mówisz ;p
2.Kinfatue w wyrobie miecza może poprosić o pomoc Ludzi Nieba....(Oczywiście o ile właściciel postaci się zgodzi xD)
3.Na'vi są za pan brat z naturą wystarczy że wiedzą, gdzie na przykład okresowo spływa lawa korytarzami, jeśli są jakieś wulkany...
4.I wiele innych bo gramy w RP, gdyż daje ono duże możliwości w przeciwieństwie do ograniczonych gier...