International / Multilingual > Role Playing

Li'fya leNa'vi w erpegu

(1/1)

Terìran Tawka:
Pozwoliłem sobie stworzyć temat do omawiania i poprawiania zdań w Na'vi, które pojawią się pewnie prędzej czy później na sesji.  W końcu to forum learnnavi ;)

Na pierwszy ogień rzucę kolejny drobny błąd/przeoczenie:


--- Quote from: Kxamìl on February 08, 2010, 10:02:16 am ---- <Kaltxì, ma Tawtute.> - powiedział Pxen'tìl. Żołnierze jak to usłyszeli, instynktownie zaczęli do niego celować z broni.
--- End quote ---

Jeśli Pxen’tìl witał się z obydwoma żołdakami, powiedział raczej mesawtute, ewentualnie aysawtute bądź sawtute.

Kxamìl:
Dzięki za poprawkę. :) Zaraz to zmienię

Thorinbur:
hmmm nie wiem czy ewentualnie może powiedzieć aysawtute. To nie jest opcjonalne. 2 osoby zawsze będzie mesawtute. Poprostu my tego nie używamy mamy albo jedną albo wiele osób. to tak jakbyś do jednej osoby powiedział chodźcie.

Terìran Tawka:
Najpewniej jest dokładnie tak jak mówisz, choć zastanawiam się czy powiedzenie sawtute byłoby błędem – zależy to od mentalności Na’vi. Zauważ że mimo iż posiadają liczbę potrójną nie rozróżniają trzech osób od wielu osób (a przynajmniej jeszcze się z tym nie spotkałem). Idąc tym tropem, można wywnioskować, że me+ dodają wtedy kiedy chcą zaznaczyć że czegoś jest dwoje lub gdy robi to różnicę (menari/aynari). Oczywiście to czysta spekulacja.

EDIT: Byłem w błędzie. Wygląda na to że faktycznie liczba musi się co do joty zgadzać ze stanem faktycznym ;) I jeszcze jedno - rozróżniają trzy osoby od wielu dokładnie tak samo jak liczbę potrójną.

Eltusiyu:
Odgrzewam temat, bo niektórym przyda się pomoc z Lì'fya leNa'vi.

Thor myślę, że temat można podpiąć :)

Tyle, żeby zmienić nazwę na  Lì'fya leNa'vi w RPG.

Navigation

[0] Message Index

Go to full version