Ogłoszenie

Started by Thorinbur, July 10, 2010, 10:05:56 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Thorinbur

Nie jest dla nikogo tajemnica że sesja umarła na dobre. Poczatkowo miało to być spowodowane sesją i końcem roku, lecz w tej chwili mamy wakacje a większość osób które w sesji brały udział najwyraźniej nie mają zamiaru wrócić, a nawet jeśli to i tak nie zbierzemy oryginalnego składu. Wiem jednak że mamy tutaj kilka osób i jest szansa że będą one chętne do wzięcia udziału w nowej opowieści. Mniejszej i krótszej. Głównym załorzeniem będzie używanie Na'vi. Ja przejął bym obowiązki mistrza gry i w te kilka osób mogli byśmy przy dobrej zabawie szlifować nasz język po w końcu po to tu jesteśmy. Niedługo wyjeżdżam na 2 tygodnie. I dokłądnie tyle czasu macie na rozważenie uczestnictwa w nowej sesji. Jak wrócę będziemy mogli zacząć pełną parą, tym razem w ciut innej formie i bez kilkudniowego czekania na odpowiedź. Ktoś nie ma czasu odpisać? Ja poprowadzę jego postać dalej, chyba że nie będzie blokować gry innym. Więc jeśli ktoś będzie miał zamiar przez dłuższy czas być nieobecnym nich najlepiej ustali najpierw co będzie w tym czasie robiła jego postać, ale to już będzie do ustalenia o ile w ogóle znajdą się chętni. Rozważałem dołączenie do istniejącej sesji gdzieś w internecie, ale zdałem sobie sprawę że nie będę mógł tam korzystać z Na'vi, więc jaki jest sens dołączać, jeśli to właśnie jest głównym powodem ze w ogóle tego chcę? Zgłaszać się więc pod tą wiadomością do NOWEJ sesji.
oel kame futa oel kekame ke'u

Tireaniawtu

Z bólem mówię, że rzeczywiście poprzednia sesja umarła. Ja dalej z wielką chęcią dołączą do nowej sesji.
Jestem na TAK, tylko co zrobimy ze starą sesją i wydarzeniami, które się w niej zawarły?
Oe tsngawvìk tengkrr sirea ke lu pxan lerey livu.

Kxamìl

Ja jestem na TAK. Mam tylko jedną prośbę. Mógłbym grać tymi samymi postaciami ???
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.

Tireaniawtu

#3
To dobry pomysł. Jakoś nie chce mi się pisać nowej karty jeszcze raz.

@edit: Teraz przyszła mi do głowy pewna postać. Gdzie mam napisać jej kartę? Tam gdzie zwykle?
Oe tsngawvìk tengkrr sirea ke lu pxan lerey livu.

Kredke

Luke, ipse sum pater tuus!

Thorinbur

Hehe od razu forum się ożywiło. Oczywiście że nie trzeba tworzyć nowej postaci, szczególnie, że tą już sobie jakoś wymyśliliście i poukładaliście w głowie.
oel kame futa oel kekame ke'u

Eltusiyu


Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Sa'ethri

Jestem na tak!

Ale. Raz - niech ktoś pogoni Unicorn, bo ja jednak bardzo chciałabym skończyć tę sesję... Uni, wróć do nas!

Dwa - chętnie zagram, tylko a) nie uczę się Na'vi = piszę tylko po polsku; b) dopiero na początku sierpnia, wcześniej mnie nie ma.

Terìran Tawka

Terìran w to wchodzi. Również dopiero w sierpniu.
You are not on Pandora anymore. You are on Earth, ladies and gentlemen.
pamrel si nìna'vi ro [email protected] :)

Kxamìl

Oj jak pięknie się forum nagle ożywiło ;D ;D Thor trzeba było wcześniej założyć ten temat.
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.

Tireaniawtu

Thor to kiedy start? Ponawiam pytanie: Gdzie pisać karty nowych postaci? Tam gdzie zwykle?
Oe tsngawvìk tengkrr sirea ke lu pxan lerey livu.

Thorinbur

Ja też wracam dopiero za jakiś czas. (Na początku sierpnia, a jakże, a wyjeżdżam najprawdopodobniej za dwa dni więc jak ktoś czuje się na siłach to nich się zgłosi do prowadzenia, jeśli chcecie już zacząć. Ja swojego Pakx'ti wprowadzę do historii dopiero jak wrócę i wszystkim którzy zaraz wyjeżdżają radzę podobnie, czyli wstrzymać się na razie. Co do kart, to stary temat jest ok. Jak wrócę to stworzę listę postaci z nowego RPG z odnośnikami do postów w temacie z kartami. Karty mogą, choć niekoniecznie muszą być w tym samym formacie co te stare.

Jeszcze jedna uwaga. Dobrze by było że skoro jest nas mniej to żebyśmy byli mniej rozproszeni. By było więcej interakcji. Oczywiście jeżeli ktoś chce prowadzić postać która nie będzie jakoś interować z innymi to nie ma problemu,

Poza tym skoro to forum learnnavi i głównym celem (przynajmniej większości) tutaj jest nauka języka, to zachęcam do wplatania w treść postów słówek w Na'vi i do pisania wypowiedzi postaci właśnie w tym języku. Oczywiście dodając dymki z tłumaczeniem. Jeśli ktoś nie jest dość dobry w Na'vi by pisać w tym języku niech pisze po Polsku a bardziej obyci z językiem przetłumaczą to w wolnej chwili, a wtedy albo autor posta, albo ja wyedytuje wiadomość. Nie bójcie się pisać w Navi i popełniać błędów nawet pisząc w stylu, "ja iśc patrzeć na ty". Uczysz się podstaw i słówek. Do komentarzy NA'vi będzie oddzielny wątek. Tak samo jak i do opowiesći. Aktualna sesja zostanie odklejona gdyż jest już archiwalna i Uni racczej nie wróci. Mogę się ew pokusić o prowadzenie jej dalej, ale wole nie prowadzić dwóch sesji. Jeśli ktoś miał jakieś ciekawe plany dot swojej postaci może je wprowadzić do nowej sesji.


1. Tak więc podsumowując. Ja wracam na koniec lipca. Wtedy mogę poprowadzić sesje.
2. Karty postaci w starym temacie.
3. Na czas kiedy mnie nie będzie potrzebuję kogoś kto mnie zastąpi, by nie czekać ze startem do mojego powrotu.
4. Jeśli ktoś ma nie wchodzić na forum dłużej niż 2 dni, niech napisze co jego postać robi w skrócie, zawczasu, inaczej mistrz gry poprowadzi ją możliwie neutralnie, dbając jedynie by nie została w tyle.  Gdyż nie będziemy tutaj czekaj po kilka dni na pojedynczą wypowiedź. 
5.Nie ma jakiegoś konkretnego wymogu dotyczącego oczekiwania na odpowiedź, jest to sprawa elastyczna i ew mistrz gry może stwierdzić że należy poczekać.
6. Kierujemy TYLKO swoją postacią, ew czyjąś ale tylko po uprzednim ustaleniu tego z właścicielem postaci (w przypadku NPC jest nim mistrz gry)
7. Staramy się nie wybiegać z wydarzeniami na przód zbytnio.
8. dot to poprzedniego punktu. Mianowicie w przeciwieństwie do UNI jestem zwolennikiem odgrywania dłuższych rozmów i spotkań, za pomocą dowolnego komunikatora, najlepiej z obsługą konferencji, dzięki czemu unikniemy blokujących wszystko rozmów trwających miesiąc.... (oczywiście nie jest to wymóg)

Zatem są chętni przejęcia roli MG na czas mojej nieobecności?
oel kame futa oel kekame ke'u

Tireaniawtu

Hmmmmm... Ja wchodzę codziennie na kompa i jestem dość często. Gdybym tylko wiedział co mam robić to nie ma problemu.
Oe tsngawvìk tengkrr sirea ke lu pxan lerey livu.

Na'rìngyä vrrtep

Jestem za. i będę grał. Niestety idea używania języka Na'vi (którego nikt już tak naprawdę się nie uczy) nie jest zachęcająca.



Thorinbur

W sumie przydał by się ktoś kto wie co robić... Więc jakby ktoś jeszcze się zgłosił...

Ale jeśli nie, to zadaniem MG, jest kontrolowanie otoczenia, postaci i wydarzeń niezależnych. Ogólnie chodzi o to że gracze mają swoje postaciami i tylko tyle reszta to działka mistrza gry. Musi on stworzyć otoczenie, wydarzenia i decydowac jakie są efekty działań poszczególnych postaci. Jednak w przypadku forumowych RPGów gracze mają dużo większą swobodę, co za tym idzie działanie mistrza gry sprowadza się do prowadzenia postaci niezależnych, oraz pilnowania czy nikt nie przesadza. Historię tworzą sami gracze. Mistrz gry wtrąca się jeśli uważa że jakaś postać łamie zasady czy to zasady gry czy podstawowe zasady świata. To on decyduje co jest, a co nie jest możliwe. Słowo mistrza gry jest święte, i jako jedyny może on zmieniać wypowiedzi i wydarzenia.  

Quote from: Fox vas Cyniad on July 13, 2010, 11:43:46 AM
Jestem za. i będę grał. Niestety idea używania języka Na'vi (którego nikt już tak naprawdę się nie uczy) nie jest zachęcająca.

Oj jesteś w błędzie ma 'eylan!
tìkxey ngaru, ma 'eylan.
Nawma tìkxey.

Prawdą jest że zapał większości opadł i się przestali uczyć, ale wierz mi. Są tacy którzy się uczą i są na różnym poziomie. Sam osobiście wraz z Kxrekxoriusem udzielam korepetycji i uczę Na'vi. Plus sam uczę się wraz z około 10 osobami na Team Speaku! Są ludzie którzy podchodzą w dalszym ciągu do tego poważnie, a jeśli bedzie taka potrzeba to będę choćby w ramach treningu osobiście tłumaczył wszystkie wypowiedzi. Miałem taką ochotę przy poprzednim RPG niestety moja znajomość Na'vi byla zbyt słaba, lecz teraz jestem w stanie tłumaczyć dowolne wypowiedzi. I mimo iż być może czasem będę robić w nich błędy będę stawał się coraz lepszy. Już dawno minąłem etap kilku podstawowych wyrażeń i jestem w stanie dogadać się w Na'vi na wiele tematów, o ile słownictwo na to pozwala. Często z nudów tłumaczę coś na Na'vi lub z Na'vi na polski. W tym wypowiedzi w filmie i znane powiedzonka.
oel kame futa oel kekame ke'u

Kredke

Mój poziom to niemalże zero:) tym chętniej jednak widzialbym jezyk Na'vi w duzej ilosci w grze - z czasem moze zaczne cos z tego rozumiec:)
Luke, ipse sum pater tuus!

Tireaniawtu

Ok to jeśli mam tylko pilnować żeby Pandora nie eksplodowała, lub żeby nie zaatakowały jej ksenomorfy to zgadzam się.
Oe tsngawvìk tengkrr sirea ke lu pxan lerey livu.

Thorinbur

I odgrywać wszystkich NPCów
każda postać niezależna jest pod twoją opieką. I to ty nią sterujesz. Więc musisz się umieć szybko przestawić z postaci na postać by nagle nie okazało się że wszyscy są tacy sami :)
oel kame futa oel kekame ke'u

Unicorn

Hej hej...
nie zniknęłam kompletnie z forum.. czasami zaglądam i czytam wszystkie posty.
Niestety nie miałam czasu na pisanie ani nawet o myśleniu o jakimkolwiek RPG-u ponieważ miałam strasznie ciężką sesję, egzaminy mnie wykończały psychicznie i fizycznie niemal ;)
Poza tym miałam ciężki sezon startowy na Taekwon-do i musiałam się odseparować od wszystkiego na jakiś czas, dlatego wyjechałam nad morze, gdzie tylko zaglądałam do netu nie pisząc nic ;)
Potem miałam straszny stres z ponowną rekrutacją na drugi kierunek na studia - na razie w pierwszej turze mi się nie udało... do 16 lipca może coś się zmieni ;)
Weszłam tutaj, żeby poczytać dokładnie co się dzieje...

Szkoda tylko, że nikt mnie nie poinformował, że już nie chcecie tego RPG-a prowadzić, a nawet go zmodyfikować :(
Nie przeszkadza mi to generalnie, jeżeli tak chcecie.... Po prostu zrobiło mi się trochę przykro jak zaczęłam to wszystko czytać, a wystarczyła by wiadomość na pmce albo na gg, żeby mi powiedzieć o tym....

Thor - pisząc, że sądzisz, że już nie wrócę, mógłbyś się najpierw o to zapytać... ;)

Sa'ethri  - heheh pogoniłaś mnie do napisania tego posta... Wróciłam! :)

Ale widzę, że jednak moja koncepcja rpga upadła po prostu... :/


Tireaniawtu

#19
Wiesz Uni ogólnie chodzi o to, że ludzie chcą dalej coś tworzyć. Rozumiem ,iż sesja i tak dalej ale obiecywałaś nam już posta w RPG'u z 3-4 razy od 2 miesięcy. Nie chcemy się nudzić. To wszystko.

Thor czyli będę musiał odgrywać np. sprzedawczynie w sklepiku z przekąskami. Myślę ze to nie problem.
Oe tsngawvìk tengkrr sirea ke lu pxan lerey livu.