Pomysł na fabułę

Started by Thorinbur, July 29, 2010, 09:50:55 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Thorinbur

Myślałem czy może nie zrobić tego RPG w momencie gdy ludzie po raz pierwszy docierają na Pandorę. Jednak wymagało by to przepisania niektrych kart postaci, więc najpierw chciałbym zasięgnąć waszej opinii.
oel kame futa oel kekame ke'u

Tireaniawtu

Nie bardzo mi to pasuje,bo już wszystko miałem obmyślone dla nowego RPG.
Oe tsngawvìk tengkrr sirea ke lu pxan lerey livu.

Thorinbur

No ok, ale może zdradzisz w takim razie coś więcej, bo nie wiem czego się spodziewać i na dobrą sprawę nie mogę stworzyć jakiejś konkretnej historii. Jak nie chce dzielić się ze wszystkimi to wyślij mi swoje pomysły i plany na PM.
oel kame futa oel kekame ke'u

Eltusiyu

Moim zdaniem to głupi pomysł.

1. Zbyt mało wiemy o tych czasach. No może poza tym, że ludzie są na Pandorze od 2086 roku.
2. Jakby wyglądały stosunki? Nie byłoby szkół Na'vi, angielskiego i wszystkiego co jest w filmie.
3. Nie znamy postaci z tamtych okresów. A tworzenie w całości uniwersum, które będzie miało swoje zasady to dużo roboty.

Kxangangang! - Oeyä Pìlok leNa'vi

Previously called Kxrekorikus

Thorinbur

To właśnie ciekawe. Pierwsze spotkania i tak dalej. Nie musimy się ściśle trzymać wydarzeń z filmu, a tym bardziej ich odtwarzać, więc argument że za mało wiemy o tamtych czasach nie ma sensu. A argument że tworzenie wydarzeń w tamtych czasach to za dużo roboty to nie twój problem, bo to byłą by głównie moja robota. A teraz? Co, zaczniemy od kolejnego typowego dnia w wiosce Na'vi... W ostatnim RPGu zrobiliśmy wielkie wydarzenie ze spóźnienia Grace!... A wszelkie próby stworzenia jakichś oryginalnych wydarzeń były strasznie sztuczne. A tutaj mamy pod ręką bardzo ciekawe wydarzenie bez z góry zarysowanego rozwiązania i pełne różnych ciekawych możliwości.
oel kame futa oel kekame ke'u

Na'rìngyä vrrtep

Jestem za. nie trzeba cały czas klepać tego samego. Po co Na'vi mają znać angielski? tak będzie ciekawiej. a że  ludzie agresywni z natury są, to może jakąś walkę nawet wprowadzimy :)

***

decyzję trzeba ogłosić SZYBKO! by podporządkować karty postaci



Tireaniawtu

Dobra okej. Wymyśle coś innego. Ale mam prośbę żeby to było chociaż kilka miesięcy po wylądowaniu. Powiedzmy, że cała aparatura, budynki, Hell's Gate jest rozstawione, ale nie mieli jeszcze kontaktu z tubylcami.
Oe tsngawvìk tengkrr sirea ke lu pxan lerey livu.

Thorinbur

To akurat jest nie możliwe :) pare miesięcu temu wielki stalowy ptak wylądował, wielkie maszyny równają z ziemią połacie lasu, ale Nikt tego nie zauważył? Ale niech ci będzie, że Na'vi jeszcze się nie ujawnili i jak narazie jedynie obserwują sawtute, tak więc... Ups.. Masz racje, to nie ma sensu jeśli chcemy pozwolić prowadzić Avatara... Kontakt już musiał być, skoro mają DNA Na'vi.Czyli zostaje to co było, kilka miesięcy przed wydarzeniami z filmu bliżej nieokreślony moment. Impas między Na'vi i RDA, gdzie nikt nie ma wyraźnej przewagi i nikt nie bardzo chce złamać tej chwiejnej równowagi jaka powstała.
oel kame futa oel kekame ke'u

Tireaniawtu

W sumie jak trochę pokombinuje to zmienię na dobre. OK niech będzie tak jak mówisz.
Oe tsngawvìk tengkrr sirea ke lu pxan lerey livu.

Na'rìngyä vrrtep

Kontaktu nie musiało być. Mieli DNA, ale na Pandorze już wcześniej pojawiały się przeróżne sondy, które np. fotografowały Na'vi (wspomniane w książce)



Na'rìngyä vrrtep

to w końcu jak? nie radzę tworzyć kart postaci póki nie ustalimy kiedy dzieje się przygoda.



Kredke

A może inaczej nieco. Ziemia zostaje zniszczona przez "tu wstaw odpowiednio duży kataklizm". Na Pandorę dolatują pozostałe okręty przywożąc ocalałe resztki populacji. I cała zabawa jak się potoczą losy ludzi? Kolejna bitwa? a może próba odbudowania zaufania? a może coś jeszcze innego?
Luke, ipse sum pater tuus!

Tireaniawtu

Przeczytałem  kartę swojej starej i nowej postaci i doszedłem do wniosku, że nie muszę ich zmieniać. A wam jak się wydaje.
Oe tsngawvìk tengkrr sirea ke lu pxan lerey livu.

Thorinbur

Pomyslów na fabułę może być tysiące dlatego ustalam, tak jak pisałem wcześniej: Chwiejna równowaga między RDA, czasy: Od niedawna istnieje szkółka Grace.
oel kame futa oel kekame ke'u

Kxamìl

A tak z ciekawości. Kiedy zaczynamy RPG'a ???
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.