RPG - komentarze

Started by Unicorn, February 03, 2010, 04:00:35 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Unicorn

hahah!
Dobrze, że nie piszę jeszcze w Na'vi! Tam to by było literówek! :) Ale przyjdzie i na mnie pora :)

Sa'ethri

Quote from: Terìran Tawka on February 07, 2010, 02:37:33 PM
Skoro mowa o błędach i literówkach, będę wredny ;D i zwrócę uwagę na pewien drobiazg:
Wredny? Skądże. :D Bardzo dziękuję za poprawienie mnie. Niestety, moja znajomość języka Na'vi leży i kwiczy. ;D

Unicorn

Drodzy gracze!
Muszę wszystkich pochwalić - posty są super! Wszystkie! :) Wszystko gra i przepraszam jeżeli czasami za bardzo mieszam z różnymi rzeczami....
Ale chciałam wam tylko powiedzieć, że fajnie piszecie i cały ten rpg wyjdzie nam naprawdę fajnie!


Na'rìngyä vrrtep

tylko wiesz... według mnie, rozmowa odbywa się o 16 - a ty zaznaczasz, że jest to ranek... trudno się trochę do tego dostosować z perspektywy wcześniejszych postów (w RP)



Unicorn

nie oznaczanym czasu w postach... - jest ranek... czy to jest aż taki problem..? Możemy założyć się wszystko co się działo we wcześniejszych postach działo się w tym samym czasie, albo trochę wcześniej...

Thorinbur

Dla tego właśnie sugerowałem pisanie czasu wydarzeń w postach. Ułatwia to wyłapywanie wydarzeń równoległych. I zapewnia, ze wszyscy mają to samo wyobrażenie co do czasu akcji.
oel kame futa oel kekame ke'u

Unicorn

tylko, że jak każdy zaczyna sobie pisać, która jest jego zdaniem godzina to robi się bałagan :/

Terìran Tawka

To prawda, ale jak inaczej miało by to wyglądać? Postaci które wykonują jakąś czynność przez dłuższy czas musiały by czekać... Choć interakcje między graczami były by dużo łatwiejsze.
You are not on Pandora anymore. You are on Earth, ladies and gentlemen.
pamrel si nìna'vi ro [email protected] :)

Na'rìngyä vrrtep

są łatwe - o 16, wszyscy w trójkę byliśmy na strzelnicy ;)



Terìran Tawka

Nie do końca - zarówno mojej postaci, jak i waszych już tam nie ma, choć dla mojej jest godzina 16.00, gdy wy dopiero tam wchodziliście. Ech, ta zasada nieoznaczoności :)
You are not on Pandora anymore. You are on Earth, ladies and gentlemen.
pamrel si nìna'vi ro [email protected] :)

Unicorn

dlatego mial być jeden czas a jak każdy pisze swój czas to jak juz mowilam balagan...
ranek - znaczy sie nie musi byc okreslona godzina do konca.. potem wspolnie decydujemy sie na poludnie, wieczor i noc.. pozniej znowu na ranek.. tak jest bezpieczniej i wygodniej

Kxamìl

Mi to tam obojętne.
Bo na razie i tak za dużo względem swojej postaci nie szykuję gdyż czekam na noc. :D
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.

Roprr

Wydaje mi się, że teraz, dopóki niektóre postaci nie bardzo mają co robić to ma znaczenie jeszcze, ale kiedy rozkręcimy fabułę i coś zacznie się dziać to czasowo wszystko się ustabilizuje i łatwiej nam będzie jakoś to ogarnąć. ;)

Thorinbur

Dobra. Nie ma godzin z dwóch powodów: Uni ma więcej doświadczenia to 1. Uni jest MG to 2. nie mogą działać swobodnie oba systemy więc decyzja należy do niej. A zatem: wciąż ranek.
oel kame futa oel kekame ke'u

Na'rìngyä vrrtep

nie ranek. 1 dzień niech będzie wyjątkiem. trzeba pamiętać, e prom wylądował w południe i co najmniej kilku graczy się do tego dostosowało



Unicorn

Irayo Thorin za poparcie! :)

W takim razie proponuje teraz przejsc do południa i tego się trzymać! Widzę, że zmiany czasowe przynoszą problemy, więc będę je sama zmieniać po prostu gdy będę widzieć, że jesteśmy na to wszyscy gotowi... i tyle.. oszczędzi to nam nerwów i kłótni gdzie jaka postać jest w danej chwili...

Tsawltskxe

A co powiecie na ujednolicenie czasu? Tzn, Uni mówi że jest ranek, więc przyjmujemy, że prom nie wylądował w południe, a wczesnym rankiem (~5 rano). Ludzie zebrali swoje graty, rozeszli się do swoich zajęć (okolice godzny 7 rano). Dzieci Na'Vi idą do szkoły, więc przyjmijmy, że jest już ta 10 rano. I tym sposobem ujednoliciliśmy czas dla obu frakcji. Po prostu trzeba cofnąć godziny podane w postach do 10 rano dajmy na to. Natłok wydarzeń w tak krótkim czasie można łatwo uzasadnić fabularnie - przybycie promu z nowymi avatarami.
Prawdy życiowe:
QuoteZaprawdę powiadam wam. Kto nie ma w barach, ten ma w jajach.

Na'rìngyä vrrtep

wszystko zmodyfikowałem, mam nadzieję, że rozwiązanie które zastosowałem - jest dopuszczalne. przynajmniej na teraz - jest za późno na zabawę



Unicorn

Tsawltskxe - o tak pomysł mi się podoba...

ale musicie wszystkich postów modyfikować! Zostawmy to... i ustalmy że jest po prostu koło 10 ranu dla obu miejsc.. i tyle... nie musi być wszystko ładnie modyfikowane w postach wstecz... wystarczy, że my to wiemy...


A więc jest jeszcze ranek...

Przepraszam was wszystkich za takie zamieszanie :((( naprawdę nie chciałam nikogo, że tak powiem konfudować ;)

Tsawltskxe

Po prostu usuńcie informacje o godzinie/porze dnia ze swoich postów. I starajcie się unikać dodawania time stamps w postach. Chyba, że pojawi się jakieś ważne dla fabuły wydarzenie/dialog, które będzie miało wpływ na wszystkie postacie. Warto wtedy odnotować, o której mniej więcej godzinie wydany został rozkaz zorganizowania wiejskiej potańcówy ;)
Prawdy życiowe:
QuoteZaprawdę powiadam wam. Kto nie ma w barach, ten ma w jajach.