RPG - komentarze

Started by Unicorn, February 03, 2010, 04:00:35 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Unicorn

^^ zapraszam do tematu "Informacje" zamieściłam tam pewną notę-info ;)

Unicorn

Jeżeli chodzi o kołczan - to w książce chyba znalazłam coś takiego ;)

Taronyuakawng

Podobało mi się "kur#!a drzwi się zacięły" :D

A co do
QuoteRDA jako największe na Ziemi konsorcjum ma zapewne ogromny wpływ na wiele aspektów życia jej mieszkańców, ale na pewno nie odebrała by im jakiejkolwiek formy wolności czy decyzyjności. W historii świata mamy jednoznacznie udowodnione, że jakiekolwiek działania tego typu kończą się natychmiastowym buntem społeczeństwa. RDA w ten sposób straciłoby klientów, a co za tym idzie, zachwiała by się jego pozycja.

Chiny. Państwo jest jedną wielką firmą-korporacją. Jesteś albo z nami, albo przeciwko nam. Jakoś nie słyszałem o buntach w Chinach. Nie wątpię, że jakieś są.. tyle, że nie bardzo mają szansę się przebić. Podobnie mogło być z historią RDA. Pamiętajmy, że 500 osób protestujących gdzieśtam, że ich wolności obywatelskie itp mało obchodzi społeczeństwo jako ogół - społeczeństwo jako ogół wybiera święty spokój. Dopóki im dobrze w systemie, nie będą występować przeciwko niemu.

Poland, Warsaw

Na'rìngyä vrrtep

drzwi się zacieły i załoga się udusiła jak widać... żałuję tylko że tyle czasu włożyłem w to wszystko ;/



Unicorn

jak już napisałam w innym temacie Dan - nie obrażaj się proszę i zostaw swoje postaci... przecież nie przeprowadzam osobistego ataku na Ciebie... tylko próbuje ustanowić jakiś porządek...

Na'rìngyä vrrtep

nie traktuje tego jako ataku, tylko po prostu - po co mam trzymać postaci które nie pasują do koncepcji?



Tsawltskxe

Dan, chodziło mi o jedynie o wojny i dane ataku zwiazane z Księżycem i Marsem. Ponad 1500 osób + sprzęt nie mogłyby zostać niezauważone. Niewielki oddziałek lądujący we własnym statku na Pandorze z zamiarem sabotażu jest zdecydowanie bardziej prawdopodobny. Nie neguję przecież istnienia silnego ruchu opozycyjnego wobec RDA. Powiedziałbym nawet, że w przypadku jakichkolwiek akcji zobrojnych przeciw RDA, musiały by to być niewielkie, precyzyjne ataki. Czy to mające sparaliżować jakiś węzeł łączności, siedzibę, likwidację jakiejś osobistości związanej z RDa czy po prostu przechwycenie poufnych informacji związanych z działaniami RDA. Jako największa ziemska korporacja, RDA na pewno posiada oddziały wojskowe, które w przypadku otwartego, frontalnego ataku starłyby oponentów w pył samą liczebnością i wyposażeniem. Dlatego te duże liczby mi nie pasowały. Przeredaguj to może pod dziesiąt małych, zsynchronizowanych w czasie ataków. Oddział lądujący na Pandorze miałby wtedy spore pole do popisu, ich problemy miałyby wpływ na całościowy plan skompromitowania RDA.


Co do Chin: popatrz na historię tego państwa. Od zarania rządził nim władca majacy bezwzględny posłuch wśród poddanych. Wszelki oznaki niezadowolenia były krawawo tłumione. Dlatego też swego rodzaju "obojętność" wobec innych systemów politycznych jest silnie zakorzeniona w społeczeństwie. Komunizm to wykorzystał i stworzył silnego władcę niosącego dobrobyt dla kraju. Jesli chodzi o bunty i protesty, oczywiście mają one miejsce, ale my o tym niewiele słyszymy. Dlaczego? W Chinach nie ma niezależnej telewizji i radia. Stąd też informacje o rozruchach nie są przekazywane światu. Poza tym, władza walczy ze swoimi wrogami bezpardonowo. Można powiedzieć, że ludzi ci wierzą w to, że teraz jest dobrze i może być tylko gorzej.
Prawdy życiowe:
QuoteZaprawdę powiadam wam. Kto nie ma w barach, ten ma w jajach.

Na'rìngyä vrrtep

niestety, wszystko co wyprodukowałem, bezpowrotnie przepadło, więc nie ma możliwości backup



Thorinbur

Tak to jest jak ktoś strzela fochy i się rzuca. Można stracić to na co się pracowało. Myśl co robisz. (Fakt Uni mogła wcześniej napisać że jej się dany pomysł nie podoba, ale to nie zmienia faktu, że twoje zachowanie było niedojrzałe (coś w stylu, "już mnie nie kochacie? To ja sobie idę, bawcie się sami!)
oel kame futa oel kekame ke'u

Na'rìngyä vrrtep

skasowałem tylko 1/2 postacie. ponadto z forum nie uciekłem.



Na'rìngyä vrrtep

zresztą bez całej tej otoczki (Ziemia itp.) - to postać by się nie zgadzała. zbyt dużo elementów zapożyczonych z moich opisów wziąłem.



Terìran Tawka

@Tireaniawtu, mam parę uwag to Twojego posta...
Po pierwsze - nie poruszaj się, ani nie wypowiadaj w imieniu postaci innych graczy. Odpowiadasz tylko za akcję swojego bohatera i enpeców których tymczasowo używasz. Inni gracze mają swoje koncepty na swoje postacie, nie możesz przewidzieć jak one się zachowają (a poza tym - co to byłby za erpeg bez interakcji między graczami?)
Po drugie - Ta scena z żołnierzami i dziećmi... Wydaje mi się wysoce nierealistyczna. Oczywiście, to my tworzymy teraz świat i fabułę, jednak trzeba się liczyć ze zdrowym rozsądkiem, który (przynajmniej mi) podpowiada że RDA, która mimo wszystko nie chce otwartej wojny z Na'vi, za takie coś urwała by im jaja. Bardzo fajnie pokazujesz dzięki nim swoją postać (która w ogóle jest naprawde klimatyczna), ale czy nie dało się tego zrobić jakoś inaczej?
You are not on Pandora anymore. You are on Earth, ladies and gentlemen.
pamrel si nìna'vi ro [email protected] :)

Unicorn

wysłałam już pmkę na ten ^ temat ;)

Taronyuakawng

A ja dodam tylko krótkie oświadczenie:

Kinaftue nie wytwarza broni z metalu. Tylko drewno i kości. Pelun? Bo wydaje mi się, że takie są realia filmowe. Na'vi nie znają się na metalurgii i nie bardzo mi pasuje kowalstwo i kuźnie do Na'vi.

Poland, Warsaw

Na'rìngyä vrrtep

czemu? inne klany mogą być na takim poziomie. akurat ci Omatykaja mają wielkie krosno i tkają.
zresztą kawałek metalu można odzyskać ew. z jakiejś zniszczonej maszyny RDA



Tireaniawtu

#215
Już wszystkim na owy temat odpisałem. Teraz chwila wyjaśnienia dla reszty. Spieszyłem się do apteki i musiałem to zostawić tak jak było. Przepraszam, że tak wyszło ale nic już później nie mogłem zrobić. Jeszcze raz przepraszam.

@edit: Dobra już jestem w domciu ale nie na długo. Idę na bierzmowanie kuzynki. Wszystko co będę mógł dziś zrobić - zrobię.
Oe tsngawvìk tengkrr sirea ke lu pxan lerey livu.

Na'rìngyä vrrtep

co do mojej postaci - proszę się nie czepiać, po prostu lubię opisywać wyposażenie postaci



Kxamìl

Rzeź teraz dowalił ze zdjęciem kombinezonu nanosuit z Crysisa. Jak tak wszyscy zaczynają robić postaci z gier to się też skuszę i zrobię z AC II. 8)
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.

Na'rìngyä vrrtep

staram się jak najbardziej odseparować. nanoskafander będzie niezwykle przydatny na Pandorze.



Kxamìl

Z tym się zgodzę ale mogłeś dać już wersje 2.0, a nie 1.0
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.