Zasady - Dyskusja

Started by Unicorn, February 02, 2010, 05:38:01 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Roprr

Niech każdy robi jak uważa, byle to miało ręce i nogi oraz nie zawierało się w jednym czy dwóch zdaniach.

Thorinbur

Ja tam też jestem zwolennikiem dialogu przez komunikator i nie nazwał bym tego dialogiem planowanym, a odgrywaniem postaci w czasie rzeczywistym.
oel kame futa oel kekame ke'u

Na'rìngyä vrrtep

przez komunikator można sobie na bieżąco wysyłać info na temat rozmowy, obserwacje - założenia i wychodzi to całkiem dobrze.



Tsawltskxe

Naszła mnie ostatnio dość ciekawa myśl związana z czasem w naszym RPGu. Jak wiemy, ciężko jest utrzymywać jednolite tempo rozwoju akcji dla wszystkich graczy. Wiadomo, jedni mają czas, inni mają go mniej, a jeszcze inni mają go tylko w nocy. Uni jako MG rzuca hasła dotyczące pory dnia, to już ustalone. Jednak zauważyłem, że sporo osób stra się ograniczyć swoją postać do pewnej godziny. Po ludzkiej stronie padło sformułowanie że są okolice godziny 10. I postacie starają się tej godziny nie przekroczyć, czekając na kolejny ruch Uni. Stąd moja propzycja. Zamiast oscylować w okolicach konkretnej godziny, dajmy postaciom ograniczoną swobodę w wymiarze czasu. Przy sformułowaniu "ranek" uznajemy, że trwa on dajmy na to od godziny 5 do 12. I postacie w obrębie "ranka" nie są skrempowane konkretnymi godzinami. Jeden może zjeść śniadanie i skoczyć do laboratorium o 7 rano, inny o 9, a jeszcze inny może stwierdzić, że zalał wczoraj pałę i nie ma zamiaru ruszać się z łóżka przed 12. Chronologia zdarzeń nie jest ważna, pod warunkiem że mieszczą się w odpowiednim przedziale czasu. Ułatwi to w pewnym stopniu rozwój fabuły, bo pomijając sytuacje, gdzie postacie wchodzą miedzy sobą w interakcje i czas musi się zgadzać, w pozostałych przypadkach nie będzie trzeba wyczekiwać na ruch innej osoby. Jeśli stwierdzimy, że nasza postać zrobiła pewien ruch i jest w stanie w ciągu danego przedziału czasu ukończyć kolejny punkt w naszym misternym planie jej rozwoju, to po co mamy czekać na kogoś, kogo postać dopiero wstaje z łóżka, a nie ma żadnego wpływu na nas?

I tak:
• ranek 5-12
• południe 12-14 (uwzględniając popołudnie mieszczące się między 14 a 18) lub 12-18
• wieczór 18-23
• noc 23-5

Wiąże się to jednak z większym zwracaniem uwagi na czas jaki zajmą naszej postaci odpowiednie akcje. O ile rozmowa może trwać kilka(naście) minut, to już patrol czy lot w obie strony zajmą znacznie więcej czasu.
Prawdy życiowe:
QuoteZaprawdę powiadam wam. Kto nie ma w barach, ten ma w jajach.