Zasady - Dyskusja

Started by Unicorn, February 02, 2010, 05:38:01 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Unicorn

Czas gry - kilka lat przed filmem :)

ZASADA...
nr 1 - bądźmy dla siebie mili
nr 2 - nie poprawiajmy innym błędów gramatycznych, ortograficznych, bo to głupie, chodzi o zabawę ;)
nr 3 - post musi być dłuższy niż 30 zdań! ;)
nr 4 - używamy pisowni polskiej, w jak najlepszym sensie tego znaczenia :P czyli staramy pisać się ładnie i składnie, ale jeżeli ktoś pomyli ż z rz to nie róbmy z tego horroru ;)


Oki dalej:
1. Aby zagrać trzeba napisać profil postaci..

Na profil musi się składać:

Imię (ew nazwisko)
Płeć
Wiek
Wygląd: jak postać wygląda, oczy, włosy, wzrost, budowa i takie tam, blizny? jakieś tatuaże? wszystko co przychodzi Ci na myśl jak widzisz swoją postać.
Osobowość - czyli mnie więcej jaka jest z charakteru twoja postać. Porywcza? Łagodna? łatwo się złości, czy ciężko wyprowadzić ją z równowagi... wszystko co przychodzi na myśl kiedy myślisz o zachowaniu swojej postaci.
Krótka historia - czyli skąd twoja postać pochodzi... gdzie się urodziła, kim są rodzice, co przeżyła i tak dalej.

Oraz!
Post próbny! 3 akapity o czymkolwiek z perspektywy swojej postaci. Może być jakaś scenka czy same przemyślenia postaci, co wam przychodzi do główek ;)

Trochę więcej zasad:

1. Gracz może przystąpić do gry dopiero po zaakceptowaniu karty postaci przez GM - patrz mnie.
2. Zmiana czasu (ranek, popołudnie, noc) ustalamy za ogólną zgodą... :)
3. jeżeli ktoś ma zniknąć na jakiś czas, to daje znać w temacie na to poświęconym... tak żebyśmy nie czekali na daremnie na czyjś post, kiedy ta osoba nie może pisać ;)
4. Nie PORUSZAMY postaciami innych graczy BEZ ich zgody!
5. Żadna postać nie ma super mocy np. przechodzenia przez ściany, czy czytania w myślach innych postaci ;)
6. ZOSTAJEMY W POSTACI! podczas pisania postu, opowiadamy historie z perspektywy naszej postaci w trzeciej osobie np. "Ray podszedł do szafki i ją otworzył. W głowie kołatały się różne myśli. Był zdenerwowany i głodny. A głodny marine to zły marine." heheh... to jest jego perspektywa natomiast nie piszemy tak " Moim zdaniem Ray był głodny" albo "Gdybym go widział to bym się przestraszył" itd,.
7. jeżeli nikt nie ma niczego przeciwko -> zróbmy ten rpg bardziej dojrzały.... w sensie można używać przekleństw i dopuszczane są sceny seksualne,, chyba, że nie chcecie, ja się dostosuję :)

Hmmmm co jeszcze....

Dobra ogólna fabuła, którą mam na myśli....

Akcja rozgrywa się cztery lata przed akcją w filmie.
Ludzie przebywający na Pandorze z powodzeniem wdrażają program wydobycia drogocennego surowca pod kierownictwem Parkera Selfridge'a. Naukowcy w tym między innymi dr Grace Augustine zajmują się badaniami flory i fauny niezwykle bogatej planety oraz utrzymują dobre stosunki z tubylczym ludem Na'vi. Doskonalą się w mowie, w kulturze i cieszą się podobnym zainteresowaniem ze strony Na'vi. Dochodzi do otwarcia szkoły prowadzonej przez dr Augustine. Uczy tam Na'vi angielskiego, ale i również otrzymuje cenne informacje o społeczeństwie tubylców.
Niestety dochodzi do kilku nieporozumień... Kontakty zaczynają się psuć. Na'vi choć uczestniczą w zjęciach dr Augustine coraz bardziej krytycznie podchodzą do ludzi.

Co się teraz wydarzy? Wszystko stoi na ostrzu noża. Albo dojdzie do straszliwej wojny i zerwania kontaktów albo sprawy się polepszą.....
Wszystko zależy w tej chwili od nas! :)



OKEJ!!
Jeszcze z mojej strony o sposobie pisania postów.

Do określonej naszej postaci można oczywiście stworzyć jej wizerunek... proponuję coś w stylu banera postaci...
Można banner wykorzystać przy pisaniu posta, umieszczając go na początku posta postaci.

Potem zaznaczamy pogrubionymi literami... imię naszej postaci np.

[img....... baner postaci...../img]
Jake

Od tej pory zaczyna się nasz post. Przypominam piszemy w trzeciej osobie czyli "Jake wszedł do kawiarni" NIE "ja wszedłem do kawiarni".

Starajcie się pisać jak najbardziej literacko i opisowo! :) Żeby miło się to czytało. Nie jest to miłe jeżeli piszesz dłuuuuuugi post po czym w odpowiedzi dostajesz dwie linijki!

Dialogi:
Jeżeli nasze postacie się spotkają i ze sobą rozmawiają to oczywiście musimy to w poście zaznaczyć.... dwie możliwości albo opisowo np. "On powiedział...." "W tych słowach się do Jake'a zwrócił" albo po prostu cytujemy wypowiedź drugiej postaci.

Hmmm....
I to chyba na tyle jeżeli chodzi o same zasady! :) Jakieś pytania? Chętnie odpowiem ;)

DALEJ
LISTA POSTACI:

LUDZIE:

Parker Selfridge - Na'rìngyä vrrtep (fox)
Trudy Chacon - Eywayä tsmukan
Sir Samson McKnight (postać orginalna) - Tsawltskxe
Pułkownik Miles Quaritch
Dr Grace Augustine
Dr Max Patel
Kapral Lyle Wainfleet
Szeregowy Fike (ja jego nie kojarze, ale może wy - był na liście postaci na filmwebie :P )


NA'VI:

Neytiri
Moat
Eytukan  
Tsu'Tey - Unicorn (nie mogłam się powstrzymać! :) )
Pakx'Ti (postać oryginalna) - Thorinbur

Inni?
ZAPRASZAM!

Thorinbur

Zajrzyj do tematy ogólnego o RPG, może spodoba ci się kilka moich zasad to raz. 2. Pozwól, że nie będę pisał przykłady wypowiedzi postaci. Zajrzyj na angielskie forum tam masz przykład moich zdolności... (postać Ralph)
3. Daj mi chiwilę na stworzenie postaci. Nie szarżujcie, to co zabiło mój udział w RPG angielskim to zabójcze tempo.
oel kame futa oel kekame ke'u

Unicorn

#2
No tak nie dodałam, że nie śpieszymy się z postami... jak ktoś ma czas i chęci to piszę.
Ja sama aktywnie uczestniczę w hmmm... 4 rpgach w tej chwili... więc nie zawsze będę miała czas coś wypostować ;)

Sama też muszę stworzyć kartę Tsu'Teya :)

Unicorn

Aha jeszcze co do zasad.. nie ma jakiegoś ograniczenia czasowego!!! Nie musicie postować codziennie jeżeli nie czujecie się na siłach... Niech to nie będzie rpg na przysłowiowe uuuuuuraa! :) tylko dbajmy o jakość a nie częstotliwość wysyłania posta.

Roprr

#4
Jedna tylko drobna uwaga: 30zdań- ok. Problem pojawia się w momencie, kiedy następuje dialog między postaciami, które się spotkają. Tutaj powinna być możliwość wymiany kilku zdań, które niekoniecznie muszą mieć 30 zdań. Powinny móc mieć ich nawet około 3-5. W końcu nie każda postać jest na tyle gadatliwa, żeby tak długo to opisywać. IMHO jest za dużo zasad, które moim zdaniem są zbędne, ale z drugiej strony to przynajmniej jakiś wyznacznik dla ludzi, którzy nie mają zielonego o tym pojęcia.

A jednak znalazła się jeszcze jedna uwaga: czas. Moim zdaniem bezsensownym jest ustalanie czy zmieniamy czas czy nie. Niech MG o tym decyduje, po prostu. Ja też nie zawsze zdążę zjeść kolacji zanim się ściemni i nie mam na to wpływu. Niech to będzie jak najbardziej realistyczne.

Unicorn

hmm jeżeli piszesz dialog to przecież w nie piszesz tylko i wyłącznie wypowiedzi swojej postaci, ale wszystko opisujesz.... co przyjdzie ci na myśl - wyraz twarzy, odczucia postaci, opis otoczenia, ruchy jakie wykonuje postać... haha nawet warunki atmosferyczne... dialog może być krótki, ale postać w ogóle może się za wiele nie odzywać a post i tak wychodzi długi... uwierz mi wychodzi w praniu ;)


Roprr

Uwierz mi, że wiem jak to jest. I uwierz mi, że te posty nie będą długie.

Unicorn

właśnie chodzi o to żeby się postarać żeby były... ;) Wystarczy chcieć hehe...

Thorinbur

Poza tym rozmowy postaci jeśli jest taka możliwość najlepiej opracowywać poza forum, gdyż nikt nie chce czytać mało znaczącej dla fabuły rozmowy ciągnącej się przez 2 strony (Forumowe,nie A4).

//Długi opis otoczenia, pogody i rdzy na ścianach.
"Cześć" - Podszedł do stojącej opodal dziewczyny
//Długi opis odczuć postaci podczas wypowiadania swojej kwestii.

Drugi post

//długi opis jak to poprzednia postać podchodzi i przybiera się do powitania
"Cześć" Powiedział i patrzył na mnie z zaciekawieniem.
"Spadaj Frajerze" Odpowiedziała yyy

Trzeci post
"Może jednak?"

Czwarty
"Nie na pewno nie, Spadaj!"

Piąty:
"No trudno..."

Plus jeszcze masa opisów by spełnić wymóg 30 zdań...

Takiej rozmowy nie czyta się dobrze, dlatego rozmowy między postaciami odgrywamy w całości w jednym (lub kilku jeśli rozmowa jest dłuższa) poście.

Post taki możemy na przykład stworzyć samemu i wysłać jako PM do drugiej osoby/MG do zatwierdzenie, czy trzymamy się charakteru postaci. Możemy też odgrywać za pomocą komunikatorów internetowych, a potem jedna z osób (lub obie, jeżeli druga osoba też hce przedstawić odczucia swojej postaci w czasie rozmowy) redaguje to do postaci jednego posta, który następnie umieszcza na forum.
oel kame futa oel kekame ke'u

Unicorn

można i tak jak opisał to mój przedmówca...
Ja zazwyczaj wole na tzw spontanie wszystko pisać. bo różne rzeczy przychodzą do głowy podczas pisania posta i są elementy zaskoczenia dla osoby, z którą piszesz... Raczej wystrzegam się uzgadniania czegokolwiek z drugą osobą ;) heheh ale to jak będziecie pisać zależy od was..... wymóg jeden - żebyście mieli z tego przyjemność ;)

Kxamìl

#10
Droga pani Unicorn  :P :P

Czy musi być aż 30 zdań ??? Bo ja jestem cienki z pisania długich wypowiedzi  :-\ Bardziej preferuję krótkie ale na temat. Nie lepiej by granica początkowa wynosiła 6-8 zdań, a końcowa te 30 ??? To może od 12 lub 15  ???

Wiem jestem upierdliwy ale taka już moja natura.
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.

Unicorn

^ nie :P

hahah a tak na serio naprawdę wypowiedź składająca się z 5-6 zdań to będzie coś bardzo wkurzającego jeżeli ja np. napiszę długiego posta, a ktoś mi odpowie w 4 zdaniach. Stąd ta granica...
I to mają być wypowiedzi nie krótko i na temat.. tylko coś IMHO na sposób pisania opowiadanek...

Thorinbur

Ja wiem z kąd twoje zdziwienie i zaskoczenie tym limitem. Też byłem zdziwiony i zaskoczony jak zobaczyłem formę angielskiego RPGa ale wierz mi. Nie trudno jest się przestawić i jak RPG zacznie działać to szybko zobaczysz o co chodzi i jak pisać długie i zgrabne wypowiedzi.
oel kame futa oel kekame ke'u

Sa'ethri

Dobrze. Rozważałam grę panią naukowiec, która na Pandorze tęskni za swoim kominkiem, telewizorem i ciepłymi pantoflami (nie traktuję swoich postaci z pełną powagą, nie potrafię) - ale ostatecznie zdecyduję się chyba na nie do końca zintegrowaną ze swoim społeczeństwem kobietę Na'vi. Może być? Chciałabym wiedzieć, że Wam to odpowiada, zanim zabiorę się za kartę postaci.

Unicorn

wszelkie pomysły mi osobiście odpowiadają ;) im więcej ciekawych nieliniowych postaci tym lepiej ;)

Kxamìl

To ja na razie poczekam z dołączeniem. Popatrzę jak inni graja to w tedy się zastanowię.
Ke'u ngay ke lu, fra'u letsunslu lu.

Livu mì fpom.

Sa'ethri

#16
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak jest z przekleństwami u Na'vi? Wydawało mi się, że w ich języku w ogóle nie występują, czy tak?
(W sumie nawet pasowałoby mi do mojej Txon'ite bluzganie po angielsku...)

Ean

#17
jest chrzanic to, tylko zaraz to znajde


Pxasik --- screw that

Skxawng --- moron --- kretyn/dureń
http://www.myspace.com/marout
http://www.megaupload.com/?d=W8WX66JA wymowa słów w Na'vi z tłumaczeniem angielskim
http://www.megaupload.com/?d=K3OABRD7 wymowa słów w Na'vi z tłumaczeniem polskim
At least Darth Vater did'nt show up on Pandora, if he did there would be no Pandora.

Sa'ethri


Na'rìngyä vrrtep

profil mojej postaci najpierw wysyłam MG do potwierdzenia?