International / Multilingual > Role Playing

Zasady - Dyskusja

(1/21) > >>

Unicorn:
Czas gry - kilka lat przed filmem :)

ZASADA...
nr 1 - bądźmy dla siebie mili
nr 2 - nie poprawiajmy innym błędów gramatycznych, ortograficznych, bo to głupie, chodzi o zabawę ;)
nr 3 - post musi być dłuższy niż 30 zdań! ;)
nr 4 - używamy pisowni polskiej, w jak najlepszym sensie tego znaczenia :P czyli staramy pisać się ładnie i składnie, ale jeżeli ktoś pomyli ż z rz to nie róbmy z tego horroru ;)


Oki dalej:
1. Aby zagrać trzeba napisać profil postaci..

Na profil musi się składać:

Imię (ew nazwisko)
Płeć
Wiek
Wygląd: jak postać wygląda, oczy, włosy, wzrost, budowa i takie tam, blizny? jakieś tatuaże? wszystko co przychodzi Ci na myśl jak widzisz swoją postać.
Osobowość - czyli mnie więcej jaka jest z charakteru twoja postać. Porywcza? Łagodna? łatwo się złości, czy ciężko wyprowadzić ją z równowagi... wszystko co przychodzi na myśl kiedy myślisz o zachowaniu swojej postaci.
Krótka historia - czyli skąd twoja postać pochodzi... gdzie się urodziła, kim są rodzice, co przeżyła i tak dalej.

Oraz!
Post próbny! 3 akapity o czymkolwiek z perspektywy swojej postaci. Może być jakaś scenka czy same przemyślenia postaci, co wam przychodzi do główek ;)

Trochę więcej zasad:

1. Gracz może przystąpić do gry dopiero po zaakceptowaniu karty postaci przez GM - patrz mnie.
2. Zmiana czasu (ranek, popołudnie, noc) ustalamy za ogólną zgodą... :)
3. jeżeli ktoś ma zniknąć na jakiś czas, to daje znać w temacie na to poświęconym... tak żebyśmy nie czekali na daremnie na czyjś post, kiedy ta osoba nie może pisać ;)
4. Nie PORUSZAMY postaciami innych graczy BEZ ich zgody!
5. Żadna postać nie ma super mocy np. przechodzenia przez ściany, czy czytania w myślach innych postaci ;)
6. ZOSTAJEMY W POSTACI! podczas pisania postu, opowiadamy historie z perspektywy naszej postaci w trzeciej osobie np. "Ray podszedł do szafki i ją otworzył. W głowie kołatały się różne myśli. Był zdenerwowany i głodny. A głodny marine to zły marine." heheh... to jest jego perspektywa natomiast nie piszemy tak " Moim zdaniem Ray był głodny" albo "Gdybym go widział to bym się przestraszył" itd,.
7. jeżeli nikt nie ma niczego przeciwko -> zróbmy ten rpg bardziej dojrzały.... w sensie można używać przekleństw i dopuszczane są sceny seksualne,, chyba, że nie chcecie, ja się dostosuję :)
 
Hmmmm co jeszcze....

Dobra ogólna fabuła, którą mam na myśli....

Akcja rozgrywa się cztery lata przed akcją w filmie.
Ludzie przebywający na Pandorze z powodzeniem wdrażają program wydobycia drogocennego surowca pod kierownictwem Parkera Selfridge'a. Naukowcy w tym między innymi dr Grace Augustine zajmują się badaniami flory i fauny niezwykle bogatej planety oraz utrzymują dobre stosunki z tubylczym ludem Na'vi. Doskonalą się w mowie, w kulturze i cieszą się podobnym zainteresowaniem ze strony Na'vi. Dochodzi do otwarcia szkoły prowadzonej przez dr Augustine. Uczy tam Na'vi angielskiego, ale i również otrzymuje cenne informacje o społeczeństwie tubylców.
Niestety dochodzi do kilku nieporozumień... Kontakty zaczynają się psuć. Na'vi choć uczestniczą w zjęciach dr Augustine coraz bardziej krytycznie podchodzą do ludzi.

Co się teraz wydarzy? Wszystko stoi na ostrzu noża. Albo dojdzie do straszliwej wojny i zerwania kontaktów albo sprawy się polepszą.....
Wszystko zależy w tej chwili od nas! :)OKEJ!!
Jeszcze z mojej strony o sposobie pisania postów.

Do określonej naszej postaci można oczywiście stworzyć jej wizerunek... proponuję coś w stylu banera postaci...
Można banner wykorzystać przy pisaniu posta, umieszczając go na początku posta postaci.

Potem zaznaczamy pogrubionymi literami... imię naszej postaci np.

[img....... baner postaci...../img]
Jake

Od tej pory zaczyna się nasz post. Przypominam piszemy w trzeciej osobie czyli "Jake wszedł do kawiarni" NIE "ja wszedłem do kawiarni".

Starajcie się pisać jak najbardziej literacko i opisowo! :) Żeby miło się to czytało. Nie jest to miłe jeżeli piszesz dłuuuuuugi post po czym w odpowiedzi dostajesz dwie linijki!

Dialogi:
Jeżeli nasze postacie się spotkają i ze sobą rozmawiają to oczywiście musimy to w poście zaznaczyć.... dwie możliwości albo opisowo np. "On powiedział...." "W tych słowach się do Jake'a zwrócił" albo po prostu cytujemy wypowiedź drugiej postaci.

Hmmm....
I to chyba na tyle jeżeli chodzi o same zasady! :) Jakieś pytania? Chętnie odpowiem ;)

DALEJ
LISTA POSTACI:

LUDZIE:

Parker Selfridge - Na'rìngyä vrrtep (fox)
Trudy Chacon - Eywayä tsmukan
Sir Samson McKnight (postać orginalna) - Tsawltskxe
Pułkownik Miles Quaritch
Dr Grace Augustine
Dr Max Patel
Kapral Lyle Wainfleet
Szeregowy Fike (ja jego nie kojarze, ale może wy - był na liście postaci na filmwebie :P )


NA'VI:

Neytiri
Moat
Eytukan  
Tsu'Tey - Unicorn (nie mogłam się powstrzymać! :) )
Pakx'Ti (postać oryginalna) - Thorinbur

Inni?
ZAPRASZAM!

Thorinbur:
Zajrzyj do tematy ogólnego o RPG, może spodoba ci się kilka moich zasad to raz. 2. Pozwól, że nie będę pisał przykłady wypowiedzi postaci. Zajrzyj na angielskie forum tam masz przykład moich zdolności... (postać Ralph)
3. Daj mi chiwilę na stworzenie postaci. Nie szarżujcie, to co zabiło mój udział w RPG angielskim to zabójcze tempo.

Unicorn:
No tak nie dodałam, że nie śpieszymy się z postami... jak ktoś ma czas i chęci to piszę.
Ja sama aktywnie uczestniczę w hmmm... 4 rpgach w tej chwili... więc nie zawsze będę miała czas coś wypostować ;)

Sama też muszę stworzyć kartę Tsu'Teya :)

Unicorn:
Aha jeszcze co do zasad.. nie ma jakiegoś ograniczenia czasowego!!! Nie musicie postować codziennie jeżeli nie czujecie się na siłach... Niech to nie będzie rpg na przysłowiowe uuuuuuraa! :) tylko dbajmy o jakość a nie częstotliwość wysyłania posta.

Roprr:
Jedna tylko drobna uwaga: 30zdań- ok. Problem pojawia się w momencie, kiedy następuje dialog między postaciami, które się spotkają. Tutaj powinna być możliwość wymiany kilku zdań, które niekoniecznie muszą mieć 30 zdań. Powinny móc mieć ich nawet około 3-5. W końcu nie każda postać jest na tyle gadatliwa, żeby tak długo to opisywać. IMHO jest za dużo zasad, które moim zdaniem są zbędne, ale z drugiej strony to przynajmniej jakiś wyznacznik dla ludzi, którzy nie mają zielonego o tym pojęcia.

A jednak znalazła się jeszcze jedna uwaga: czas. Moim zdaniem bezsensownym jest ustalanie czy zmieniamy czas czy nie. Niech MG o tym decyduje, po prostu. Ja też nie zawsze zdążę zjeść kolacji zanim się ściemni i nie mam na to wpływu. Niech to będzie jak najbardziej realistyczne.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version