Zasady

Started by Unicorn, February 03, 2010, 04:03:49 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Unicorn

ZASADA...
nr 1 - bądźmy dla siebie mili
nr 2 - nie poprawiajmy innym błędów gramatycznych, ortograficznych, bo to głupie, chodzi o zabawę Wink
nr 3 - post musi być dłuższy niż 30 zdań! Wink
nr 4 - używamy pisowni polskiej, w jak najlepszym sensie tego znaczenia Tongue czyli staramy pisać się ładnie i składnie, ale jeżeli ktoś pomyli ż z rz to nie róbmy z tego horroru Wink


Oki dalej:
1. Aby zagrać trzeba napisać profil postaci..

Na profil musi się składać:

Imię (ew nazwisko)
Płeć
Wiek
Wygląd: jak postać wygląda, oczy, włosy, wzrost, budowa i takie tam, blizny? jakieś tatuaże? wszystko co przychodzi Ci na myśl jak widzisz swoją postać.
Osobowość - czyli mnie więcej jaka jest z charakteru twoja postać. Porywcza? Łagodna? łatwo się złości, czy ciężko wyprowadzić ją z równowagi... wszystko co przychodzi na myśl kiedy myślisz o zachowaniu swojej postaci.
Krótka historia - czyli skąd twoja postać pochodzi... gdzie się urodziła, kim są rodzice, co przeżyła i tak dalej.

Oraz!
Post próbny! 3 akapity o czymkolwiek z perspektywy swojej postaci. Może być jakaś scenka czy same przemyślenia postaci, co wam przychodzi do główek Wink

Trochę więcej zasad:

1. Gracz może przystąpić do gry dopiero po zaakceptowaniu karty postaci przez GM - patrz mnie.
2. Zmiana czasu (ranek, popołudnie, noc) ustalamy za ogólną zgodą... Smiley
3. jeżeli ktoś ma zniknąć na jakiś czas, to daje znać w temacie na to poświęconym... tak żebyśmy nie czekali na daremnie na czyjś post, kiedy ta osoba nie może pisać Wink
4. Nie PORUSZAMY postaciami innych graczy BEZ ich zgody!
5. Żadna postać nie ma super mocy np. przechodzenia przez ściany, czy czytania w myślach innych postaci Wink
6. ZOSTAJEMY W POSTACI! podczas pisania postu, opowiadamy historie z perspektywy naszej postaci w trzeciej osobie np. "Ray podszedł do szafki i ją otworzył. W głowie kołatały się różne myśli. Był zdenerwowany i głodny. A głodny marine to zły marine." heheh... to jest jego perspektywa natomiast nie piszemy tak " Moim zdaniem Ray był głodny" albo "Gdybym go widział to bym się przestraszył" itd,.
7. jeżeli nikt nie ma niczego przeciwko -> zróbmy ten rpg bardziej dojrzały.... w sensie można używać przekleństw i dopuszczane są sceny seksualne,, chyba, że nie chcecie, ja się dostosuję Smiley

Hmmmm co jeszcze....

Dobra ogólna fabuła, którą mam na myśli....

Akcja rozgrywa się cztery lata przed akcją w filmie.
Ludzie przebywający na Pandorze z powodzeniem wdrażają program wydobycia drogocennego surowca pod kierownictwem Parkera Selfridge'a. Naukowcy w tym między innymi dr Grace Augustine zajmują się badaniami flory i fauny niezwykle bogatej planety oraz utrzymują dobre stosunki z tubylczym ludem Na'vi. Doskonalą się w mowie, w kulturze i cieszą się podobnym zainteresowaniem ze strony Na'vi. Dochodzi do otwarcia szkoły prowadzonej przez dr Augustine. Uczy tam Na'vi angielskiego, ale i również otrzymuje cenne informacje o społeczeństwie tubylców.
Niestety dochodzi do kilku nieporozumień... Kontakty zaczynają się psuć. Na'vi choć uczestniczą w zjęciach dr Augustine coraz bardziej krytycznie podchodzą do ludzi.

Co się teraz wydarzy? Wszystko stoi na ostrzu noża. Albo dojdzie do straszliwej wojny i zerwania kontaktów albo sprawy się polepszą.....
Wszystko zależy w tej chwili od nas! Smiley



OKEJ!!
Jeszcze z mojej strony o sposobie pisania postów.

Do określonej naszej postaci można oczywiście stworzyć jej wizerunek... proponuję coś w stylu banera postaci...
Można banner wykorzystać przy pisaniu posta, umieszczając go na początku posta postaci.

Potem zaznaczamy pogrubionymi literami... imię naszej postaci np.

[img....... baner postaci...../img]
Jake

Od tej pory zaczyna się nasz post. Przypominam piszemy w trzeciej osobie czyli "Jake wszedł do kawiarni" NIE "ja wszedłem do kawiarni".

Starajcie się pisać jak najbardziej literacko i opisowo! Smiley Żeby miło się to czytało. Nie jest to miłe jeżeli piszesz dłuuuuuugi post po czym w odpowiedzi dostajesz dwie linijki!

Dialogi:
Jeżeli nasze postacie się spotkają i ze sobą rozmawiają to oczywiście musimy to w poście zaznaczyć.... dwie możliwości albo opisowo np. "On powiedział...." "W tych słowach się do Jake'a zwrócił" albo po prostu cytujemy wypowiedź drugiej postaci.

Hmmm....
I to chyba na tyle jeżeli chodzi o same zasady! Smiley Jakieś pytania? Chętnie odpowiem.