International / Multilingual > Türkçe (Turkish)

Beklediğiniz Tutorial! Kendi Avatar'ınızı Yapın!

(1/1)

Nì'awtu:
Başlangıçta gerekli olacak şey Na’vi kulağı olacaktır. Onu bu linkten kolayca temin edebilirsiniz : http://i49.tinypic.com/aua8sh.png

Şimdi. Adım adım başlayalım. Öncelikle meraklısına kullandığım program Photoshop CS3 Lite. Kullandığım ünlü ise Jensen Ackles.
_________________________________________________ __________________________

1.

Önce kulak dosyasını ve resim dosyasını çalışma bölgemize sürükleyip bırakıyoruz. Şimdi içerideler. Şimdi ilk resimde gösterdiğim Eyedropper Tool ile arkaplandan örnek alıyorsunuz. –unutmayın resmin arkaplanı tek renk olursa işiniz çok kolay olacaktır.-. Şimdi de Brush Tool ile ikinci resimdeki gibi kulakların olduğu yeri o renk ile boyuyoruz. Böylece insan
kulaklarından kurtulmuş olduk.

2.Kulakları yerleştirmek için önce onlara uygun bir boy ayarlamamız gerekiyor. Bunun nasıl olduğunu da resimde açıkladım. Daha sonra Quick Selection Tool ile kulakları tek tek seçip resmimize sürüklüyoruz. Şimdi yerlerine koyun. DİKKAT! KULAKLARIN BAŞLADIĞI YER GÖZLERİN BAŞLADIĞI HİZADA OLMALI! Fazlalıkları Eraser(silgi) ile alın. Kulaklar da yerleşti şimdi. Gayet de sevimli oldu, değil mi?

3.Şimdi renk verme zamanı geldi. Ben kulağın açık ve koyu yerlerinden renk aldım –renk alma işlemini size zaten Eyedropper Tool ile göstermiştim - ve resimdeki ayarlarla birini tek kat. Diğerini iki kat olacak şekilde kullandım. Kesinlikle gözleri boyamamaya da özen gösterdim. Sol kısımla ilgili endişe duymayın. Jensen sarışın ve ışıktan dolayı öyle duruyor.

4.Geldik en zor kısma. Şimdi burun ve göz ile ilgili bir estetik operasyon yapacağız. Bunun için gösterdiğim yerden Liquify’a girin. Şimdi önünüzde ne idüğü belirsiz bir yer var değil mi? Bu da ikinci resimde mevcut. Şimdi orada gördüğünüz ayarları yapmaya çalışın. Pek sorun olmayacaktır. Sadece Brush Size size kalmış bir seçim. Küçük darbelerle internetten bulabildiğiniz Na’vi resimlerindeki burun ve gözlere adapte etmeye çalışın resminizi. İlk denemede sorun yaşayabilirsiniz, ben de yaşadım, ama sonra bunları atlatmak cidden çok kolay. Sonunda burun ve göz de gereken şekli almış durumda. Na’vi’leşmeye başlıyor ünlümüz.  Burunda oluşan gölgeleri önemsemenize gerek yok. Aslında çok daha gerçekçi görünmesini sağlıyor.

4.

Bu renkle Brush kullanarak gözün renkli kısmını seçili ayarlarla iki kat boyayın. Sanki yeterince parlak değil gibi, değil mi? Photoshop kullanıyorsunuz, bunun da çözümü basit. Endişelnmeye hiç gerek yok. Dodge Tool ile ikna olana kadar yeterli boyutta göze bunu uygulayın. Göz renginiz artık hazır.

5.

Basit bir kısımdayız. Yine de el becerinizin sınırlarını birazcık zorlamanız gerekecek o kesin. Yerini öğrendiğiniz Dodge Tool’a sağ tıklayın ve Burn Tool’u seçin. Telaşa gerek yok. Yeri ilk resimde belli. Daha sonra istediğiniz şekilde –ayarlar aynı olacak şekilde- desen ayarlayabilirsiniz. Ben Jensen’a bunun yakışacağını düşündüm… Tabii ki önce desenin, gölgenin hangi renk olacağını seçmeniz gerekiyor. Ben koyu bir mavi tonunu tercih ettim. Tekniğimi henüz mükemmeleştirebilmiş değilim, bu yüzden lütfen uyumsuzlukları mazur görün.

6.Son adıma çok az kaldı. Şimdi bir Na’vi’yi Na’vi yapan şeye geldik. Karanlıkta ortaya çıkan beyaz noktalar. Bunlar için beyaz rengi seçin, sonra da yüzün istediğiniz yerlerine verdiğim ayara göre serpiştirin. Gayet güzel oldu, değil mi? Opsiyonel olarak arkaplanı koyulaştırabilirsiniz


Bitirirken, size şunu söylemeliyim. Gerçekten daha Photoshop ile ilgili öğrenmem gereken çok şey var. Her şey aslında yaratıcılığa kalmış. İsterseniz bu program sizin elinizden kurtulmaz. Kendi çabalarımla oluşturduğum bu mini tutorial işinize yaradıysa ne mutlu bana. Hepinize teşekkür ederim. Sorularınızı lütfen bu başlığa bildiriniz. Yardımcı olmaya çalışacağım. Ve evet, biliyorum, yüz çizgilerinin sivri hatları olmalı. Ama tasarım size ait olacağına göre kendinize göre tasarlayabilirsiniz.


Purzu:
gayet başarılı:) tebrikler

Nì'awtu:
Teşekkürler.  :D Photoshop'a henüz başladım. İleride daha iyi bir şekilde kullanmayı umuyorum  ;D

Atsawl:
Güzel olmuş :D

Navigation

[0] Message Index

Go to full version