• Welcome to Learn Na'vi Community.

Avatar 2

Started by Blue Elf, December 10, 2022, 02:23:57 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Blue Elf

Do oficiální české premiéry ještě pár dní zbývá, ale už lze narazit na spoustu článků o tomto filmu. Dnes jsem narazil na tenhle článek:
Avatar v bodech, aneb co o něm možná ještě nevíte
Už se mi podařilo sehnat lístek (na pátek), i když v našem kině předělávají prodejní systém a nedopadlo to dobře :( Nevím jak v den premiéry, ale na páteční představení bylo prodaných kupodivu jen pár míst. To jsem zvědavý, jestli bude plno.
Taky už se objevují obrázky z filmu - viz třeba fotogalerie kina Valmez. Můj osobní dojem je, že někteří Na'viové jsou nějak málo modří. Uvidíme, jak to bude ve filmu. Už se těším!
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Toliman

Txantsan :) Já mám lístek již na středu (IMAX v Praze na Floře)

Quote from: Blue Elf on December 10, 2022, 02:23:57 PM
Můj osobní dojem je, že někteří Na'viové jsou nějak málo modří. Uvidíme, jak to bude ve filmu. Už se těším!
Ti málo modří Na'vi budou z toho mořského klanu, je to zmíněno např. zde:
https://screenrant.com/avatar-3-explore-new-cultures-pandora-producer/

Quote from: Blue Elf on December 10, 2022, 02:23:57 PM
Už se těším!
Já taky :)

Toliman

#2
Tak jsem se právě vrátil z kina :) Mnohaleté čekání na sequel konečně skončilo ;D

Mé první pocity: naprosto úžasné :)


Blue Elf

Skvělá zpráva! Mě to čeká v pátek. Na soundtrack jsem hodně zvědavý, jak se podaří navázat na hudbu Jamese Hornera. Pokud to zní jako v jedničce, je to výhra.
Jak moc budu rozumět na'vijštině, je otázka, když už se jí pár let nevěnuju, něco snad ještě pochytím. Zítřek ukáže  ;)
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Toliman

Txantsan! Užij si to :)

Soundtrack je podle mě opravdu dobrý, skladby se k jednotlivým scénám dobře hodí.

Blue Elf

#5
Tak - mám to za sebou ;D viděl jsem dvojku! Jsem plný dojmů, dobrých i horších a bude to asi na víc postů, protože najednou je toho moc a ne vše udržím v hlavě a vzpomenu si později.
Vezmu to asi zeširoka, v kině jsem dlouho nebyl a místy jsem se trochu divil. Jednak nám zdražili a podle mě o dost, druhak 3D brýle už se nepůjčují, ale musí se koupit (germáni to tak měli už v roce 2013). To s těma brýlema vidím spíš jako pokrok, sedí líp než ty půjčované, nejsou zamatlané a vůbec se mi zdají lepší. Taky mám dojem, že někteří lidi chodí do kina se nadlábnout, když vidím ty metráky popkornu a buhvíčeho, ale kupodivu to dnes bylo snesitelné. Víc mi vadilo, že se lidi courali i po začátku a během promítání, ale s tím nic nenadělám.

Včera jsem četl recenzi Mirky Spáčilové (to je filmová kritička a recenzentka z MFDnes, která na žádném filmu nenechá nit suchou a vůbec je strašně kritická). Podle ní děj značně připomíná klasické mayovky a vešel by se do jedné hodiny a jedné věty. Děj se údajně v řadě momentů kříží se sérií filmů o kosatce Willym, Jurským parkem, Piráty z Karibiku, legendou o Jonášovi a velrybě (na zrovna toto jsem si ale  při sledování vzpoměl, ostatní filmy jsem neviděl). Nebudu to natahovat, na webu je to tady (ale obsah je placený), celkové hodnocení 75% (prvnímu Avatarovi dala 70%, viz zde, a recenze taky nevyznívá nijak pozitivně)
Tím jsem se nenechal znechutit, ona totiž filmy snad ani nemá ráda. Moje první dojmy  - bylo to beautiful a wonderful, 3D je snad  víc 3D než dřív (že by ty nové brýle?), spousta nové techniky, prostě výborné. Nicméně 100% bych ani já z nejrůznějších důvodů nedal. Ne vše se mi ve filmu líbilo, ale popořadě.

Hned na začátku jsou dvě podivnosti, které vzbuzují otázky. Kdo je otec Kiri a jak se vůbec mohla narodit? Kdo je matka Spidera a kdy se narodil? S vysvětlením se nikdo nenamáhá, ani se nenaznačuje. Na mě to působí dost přitaženě za vlasy.
Pak následuje návrat zemských kolonizátorů (nebojme se říct ničitelů) a ohromující tempo budování nové základny. Tahle část je docela dechberoucí, když vidíte ty hemžící se roboty a stroje, jak jim vše roste pod rukama... A ten maglev, co vzápětí neslavně skončil v troskách. Klobouk dolů před kreativci, kteří tohle vymysleli a rozpohybovali. Dost mě překvapilo, že se pozemšťané nevrátili kvůli unobtaniu, ale k tomu dojdem. Vojenská jednotka složená z rekombinantů pak dává tušit, že půjde do tuhého.

Další otázky vznikají po přesunu k mořským Na'vi. Jak to, že tak dlouho vydrží pod vodu, mají snad žábry? a když otevřou ústa pod vodou, tak jim neutíká vzduch, jak je to možné? Tohle ale až tak nevadí, jinak jsou to fešáci ;D Sice vypadají tak trochu jako bledé tváře, ale vypadají skvěle, s tím tetováním a barevnými oděvními doplňky. Mě osobně nadchl kudrnáč (kdysi jsem tak trochu vypadal možná taky tak ;D), oproti tomu Jakeovy dredy se mi příliš nelíbily.

Až sem je film spíš akčnější a podobá se jedničce, dál mi to přijde jako dokument o přírodě na Prima Zoom (to si nestěžuju - jen se film otočí jinam). Vizuálně je to úžasné a pobavilo mě, jak mají mořští ikrani (ilu) malé druhé očičko. Jen nevím, k čemu přirovnat ty bojové létající tvory, vleže na vodě připomíná krokodýla, na'vijské jméno neznám.

Pro teď asi dost, pokračování příště...
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Toliman

Txantsan :)

Quote from: Blue Elf on December 16, 2022, 05:31:53 PMJsem plný dojmů, dobrých i horších a bude to asi na víc postů, protože najednou je toho moc a ne vše udržím v hlavě a vzpomenu si později.
Tak to mám stejné, pořád se mi to celé honí hlavou ;D

Quote from: Blue Elf on December 16, 2022, 05:31:53 PMHned na začátku jsou dvě podivnosti, které vzbuzují otázky. Kdo je otec Kiri a jak se vůbec mohla narodit? Kdo je matka Spidera a kdy se narodil? S vysvětlením se nikdo nenamáhá, ani se nenaznačuje. Na mě to působí dost přitaženě za vlasy.
Nad tím jsem taky dlouho přemýšlel. Ke Kiri jsem něco našel zde:
https://screenrant.com/who-is-kiris-father-avatar-the-way-of-water/

Quote from: Blue Elf on December 16, 2022, 05:31:53 PMPak následuje návrat zemských kolonizátorů (nebojme se říct ničitelů) a ohromující tempo budování nové základny. Tahle část je docela dechberoucí, když vidíte ty hemžící se roboty a stroje, jak jim vše roste pod rukama... A ten maglev, co vzápětí neslavně skončil v troskách. Klobouk dolů před kreativci, kteří tohle vymysleli a rozpohybovali.
Ta technika zemských kolonizátorů mě docela dost zaujala, obzvlášť ta námořní.






Blue Elf

Tak dál - skončili jsme v momentě, kdy film přejde do roviny dokumentu o životě mořského klanu. Zde se zjistí, že Kiri má silnou vazbu s Eywou, což se později v určitém momentě šikovně využije a mladší Jakeův syn Lo'ak se skamarádí s osamělým tulkunem.
Tady jsem se poněkud ztratil v tom, co chtějí autoři filmem vlastně říct. Nicméně vzápětí dojde opět na Quaritche a jeho partu, která začně po Jakeově rodině pátrat značně nevybíravým způsobem. Poněkud mě překvapovalo, že se Spider nepokouší tomu nějak bránit, ačkoliv chrání Na'vi, které by Quaritch chtěl zabít.
A pak následuje část, která mě dost znechutila a to lov pozemšťanů na tulkuny. Už jen lovecké plavidlo vypadá hrozivě (a mám trochu pochybnosti, jestli by něco takového opravdu mohlo plout/lítat), jeho kapitán je ovšem esencí bezohlednosti a krutosti.
Navíc zabít tak velkého tvora jen kvůli troše kapaliny z jeho mozku, jak se tomu divil Spider, je samo o sobě příšerné. A přitom mi to nedává moc smyslu - v prvním Avatarovi se těžilo unobtanium, která je pro lidi životně důležité. V druhé díle, který se odehrává řekněme o cca 20 let později, už není zapotřebí a místo něj je důležitější prostředek, který údajně  zastavuje stárnutí? Něvěřím ,že za těch 20 let lidstvo vyřešilo své problému - úkolem šéfky pozemšťanů přece bylo zajistit nové životní prostředí pro pozemšťany, tj. chápu to tak, že celá, nebo valná část Země má přesídlit na Pandoru. V takovém případě si myslím, že by se řešily jiné věci než nesmrtelnost a hlavně by si potenciální nový životní prostor neměli hned ničit. Prostě to celé nedává smysl.
A mořský biolog, který tomu jen útrpně jen přihlíží, mě taky nepotěšil. Tuhle část bych z filmy radši vyhodil nebo předělal, v prvním Avatarovi by tato část snad dala srovnat se zničením Kelutralu, i když se mi to nezdá jako porovnatelné věci.

Jakmile Jakeovi dojde, že po něm Quaritch jde, dokumentární část končí a dějová linie se vrací k pomstě Quaritche za svoji smrt a film začně být zase akční. Když se lovci pokusí ulovit Lo'akova tulkuna, ostatní děti s jejich přáteli z mořského klanu jej zachrání, čímž si vyslouží pronásledování Quaritchovou partou. Tady Kiri použije své spojení s Eywou, s jejíž pomocí dokáže likvidovat nepřátele, což tak trochu odkazuje na zapojení pandorských zvířat do boje v jedničce.
Nakonec se ale zajetí stejně neubrání, což pak vede k finálnímu souboji Jakea s Quaritchem. Spider se tu konečně projeví jako člen rodiny a zapojí se do boje na správné straně.

Oproti jedničce ale druhý Avatar nemá jasnou tečku na konci, konec je otevřený. Hlavní padouch není zničen, ale dokonce zachráněn Spiderem, takže je jasné, že ve trojce souboj bude zřejmě pokračovat (tedy, pokud se Quaritch nepolepší, v což nevěřím). Navíc tím možná vznikne konflikt mezi Spiderem a ostatními členy rodiny Sullyů.

Technicky je film dokonalý, tady nejde remcat, ale nepotrestání zla tak nějak vadí. Na druhou stranu tohle není pohádka, která vždy dopadne dobře, ale přesto...
Taky jsem si všiml že film obsahuje řadu scén vytažených z jedničky, co si teď vzpomínám třeba Quaritchův výběr ikrana nebo přijetí Jakea mezi Na'vi (když olo'eyktan mořského klanu říká - tvůj syn odpočívá s našimi předky, teď jsi Metkayina). Taková recyklace se mi taky moc nelíbí.

Co se týče na'vijštiny, zdá se mi, že vzhledem k délce filmu jí bylo dost málo a výslovnost se oproti jedničce nezlepšila, možná naopak. Nejspíš to bude i problém dabingu - nebyl někdo na anglické verzi s titulky? Místo, kde se Spider pokouší naučit Quaritche, jak správně vyslovovat "Oel ngati kameie" vyloženě bolí a to tam nejsou žádné speciální na'vijské zvuky.
Obecně se mi film líbil a nechci vypadat jako kverulant, nicméně vše výše uvedené mi hned vytanulo na mysli bez jakéhokoliv přemýšlení. Film zkrátka vytváří spoustu otázek a ideální by bylo mít po ruce nějaké aktualizované ASG2, kde se člověk dozvěděl detaily a zjednal si jasno.
Jednička mě úplně dostala do kolen, byl to tehdy můj první film v 3D. U dvojky se tento pocit nedostavil, přesto se určitě půjdu kouknout víckrát, abych si všimnul všech detailů a doufám, že časem vyjde i DVD a časem třeba i extended verze včetně deleted scén, ze kterým nám někdo střihne opravdu full-verzi.

Z toho, co se mi naopak moc líbilo, byly třeba scény, kde Kiri s pomocí Eywy řídí svítící rybky nbo rodinné heslo - Sullyové si pomáhají. Dokonce i trocha humoru se našla: Paní Sullyová, vím že tam někde jste. Nechcete se ukázat?
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Toliman

#8
Quote from: Blue Elf on December 17, 2022, 02:22:25 PMNavíc zabít tak velkého tvora jen kvůli troše kapaliny z jeho mozku, jak se tomu divil Spider, je samo o sobě příšerné. A přitom mi to nedává moc smyslu - v prvním Avatarovi se těžilo unobtanium, která je pro lidi životně důležité. V druhé díle, který se odehrává řekněme o cca 20 let později, už není zapotřebí a místo něj je důležitější prostředek, který údajně  zastavuje stárnutí? Něvěřím ,že za těch 20 let lidstvo vyřešilo své problému - úkolem šéfky pozemšťanů přece bylo zajistit nové životní prostředí pro pozemšťany, tj. chápu to tak, že celá, nebo valná část Země má přesídlit na Pandoru. V takovém případě si myslím, že by se řešily jiné věci než nesmrtelnost a hlavně by si potenciální nový životní prostor neměli hned ničit. Prostě to celé nedává smysl.
Že pozemštanům ve filmu už nešlo o unobtanium mě taky docela překvapilo. Devastace prostředí které chci osídlit mi taky moc smysl nedává, ale upřímně, dost z toho co naše civilizace v současnosti dělá, mi vůbec smysl nedává...

Quote from: Blue Elf on December 17, 2022, 02:22:25 PMOproti jedničce ale druhý Avatar nemá jasnou tečku na konci, konec je otevřený. Hlavní padouch není zničen, ale dokonce zachráněn Spiderem, takže je jasné, že ve trojce souboj bude zřejmě pokračovat (tedy, pokud se Quaritch nepolepší, v což nevěřím). Navíc tím možná vznikne konflikt mezi Spiderem a ostatními členy rodiny Sullyů.

Technicky je film dokonalý, tady nejde remcat, ale nepotrestání zla tak nějak vadí. Na druhou stranu tohle není pohádka, která vždy dopadne dobře, ale přesto...
Takto otevřený konec jsem taky nečekal, ale beru to tak, že zde bude pokračovat trojka. V nápravu Quaritche nevěřím vůbec, takže nás v trojce podle mě čekají další těžké boje. Zlo snad bude v trojce dostatečně potrestáno také. Snad nám tak James Cameron chce nasadit brouka do hlavy abychom za ty dva roky na toho Avatara 3 do těch kin skutečně přišli (a to nejen my, skalní fandové), asi proto ten takto otevřený konec bez dostatečného potrestání zla, řekl bych.

Quote from: Blue Elf on December 17, 2022, 02:22:25 PMTaky jsem si všiml že film obsahuje řadu scén vytažených z jedničky, co si teď vzpomínám třeba Quaritchův výběr ikrana nebo přijetí Jakea mezi Na'vi (když olo'eyktan mořského klanu říká - tvůj syn odpočívá s našimi předky, teď jsi Metkayina). Taková recyklace se mi taky moc nelíbí.
To mě zpočátku docela udivilo (hlavě ten Quaritchův výběr ikrana jako přes kopírák z jedničky, ale přijal jsem to tak nějak neutrálně.

Quote from: Blue Elf on December 17, 2022, 02:22:25 PMZ toho, co se mi naopak moc líbilo, byly třeba scény, kde Kiri s pomocí Eywy řídí svítící rybky nbo rodinné heslo - Sullyové si pomáhají. Dokonce i trocha humoru se našla: Paní Sullyová, vím že tam někde jste. Nechcete se ukázat?
Jo, to se mi taky moc líbilo.

Blue Elf

Quote
Quote from: Blue Elf on December 16, 2022, 05:31:53 PMHned na začátku jsou dvě podivnosti, které vzbuzují otázky. Kdo je otec Kiri a jak se vůbec mohla narodit? Kdo je matka Spidera a kdy se narodil? S vysvětlením se nikdo nenamáhá, ani se nenaznačuje. Na mě to působí dost přitaženě za vlasy.
Nad tím jsem taky dlouho přemýšlel. Ke Kiri jsem něco našel zde:
https://screenrant.com/who-is-kiris-father-avatar-the-way-of-water/
Ano, tohle dává smysl a celkem bych tomu věřil. Pravdu se asi dozvíme až v některém dalším díle.
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Toliman

Quote from: Blue Elf on December 17, 2022, 03:56:01 PM
Quote
Quote from: Blue Elf on December 16, 2022, 05:31:53 PMHned na začátku jsou dvě podivnosti, které vzbuzují otázky. Kdo je otec Kiri a jak se vůbec mohla narodit? Kdo je matka Spidera a kdy se narodil? S vysvětlením se nikdo nenamáhá, ani se nenaznačuje. Na mě to působí dost přitaženě za vlasy.
Nad tím jsem taky dlouho přemýšlel. Ke Kiri jsem něco našel zde:
https://screenrant.com/who-is-kiris-father-avatar-the-way-of-water/
Ano, tohle dává smysl a celkem bych tomu věřil. Pravdu se asi dozvíme až v některém dalším díle.
Ano, mě to taky smysl dává. Avšak jak píšeš, musíme si ještě počkat... no a možná ještě budeme hodně překvapeni.

Blue Elf

Dnes mě napadla ještě jedna podivnost - když byli pozemšťané odlifrování zpět na Zemi, nemálo k tomu dopomohli i vědci kolem Maxe Patela. Ale když se ve dvojce vrátili, kupodivu se nikdo vědcům nepokoušel pomstít, ti normálně fungovali dál, zdá se. To je podezřelé....
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Toliman

Dobrý postřeh, to mě nenapadlo. Podivné to je dost.

Toliman

Quote from: Blue Elf on December 16, 2022, 05:31:53 PMJen nevím, k čemu přirovnat ty bojové létající tvory, vleže na vodě připomíná krokodýla, na'vijské jméno neznám.
Jestli máš na mysli to, co já, tak je to Nalutsa

https://www.avatar.com/pandorapedia/nalutsa

https://james-camerons-avatar.fandom.com/wiki/Nalutsa


Quote from: Blue Elf on December 17, 2022, 02:22:25 PMTak dál - skončili jsme v momentě, kdy film přejde do roviny dokumentu o životě mořského klanu. Zde se zjistí, že Kiri má silnou vazbu s Eywou, což se později v určitém momentě šikovně využije a mladší Jakeův syn Lo'ak se skamarádí s osamělým tulkunem.
Tady jsem se poněkud ztratil v tom, co chtějí autoři filmem vlastně říct.
Ta scéna setkání a spřátelení Lo'aka s tím osamělým tulkunem se mi z mnoha důvodů moc líbí. Přijde mi to, že se tím filmaři snažili poukázat na to, že i zvířata disponují vědomím.



Tak, zítra vyrážím na druhého Avatara podruhé ;D  :) Tentokrát jsem ke shlédnutí zvolil 4DX kino.

Toliman

Tady je něco o tom zatmění co bylo vidět ve dvojce. Otázka zatmění na Pandoře mě zajímala již po shlédnutí jedničky, protože čistě z astronomickeho hlediska by zatmění mělo na Pandoře nastat každý den a v jedničce žádné nebylo.

Real Meaning Of Avatar: The Way Of Water's Eclipses Explained
https://screenrant.com/avatar-way-water-pandora-eclipses-sunsets-explained/

The third act of Avatar: The Way of Water featured a climactic battle set against an eclipse on Pandora - but what did the eclipses mean?

Blue Elf

Quote from: Toliman on December 18, 2022, 02:33:23 PM
Quote from: Blue Elf on December 16, 2022, 05:31:53 PMJen nevím, k čemu přirovnat ty bojové létající tvory, vleže na vodě připomíná krokodýla, na'vijské jméno neznám.
Jestli máš na mysli to, co já, tak je to Nalutsa

https://www.avatar.com/pandorapedia/nalutsa

https://james-camerons-avatar.fandom.com/wiki/Nalutsa
Ne, to myslím není ono. Tohle honilo Lo'aka, než ho zachránil Payakan, jestli se nemýlím. Mám na mysli to, na čem jezdí bojovníci mořských klanů. Je to štíhlé a když letí, tak vypadá jak vážka nebo motýl. Zkusím zapátrat, ale na Avatar wiki to zatím nevidím.

QuoteTak, zítra vyrážím na druhého Avatara podruhé ;D  :) Tentokrát jsem ke shlédnutí zvolil 4DX kino.
Taky zajdu znova, zatím nevím kdy. To 4DX je, jak se natřásají křesla a pouštějí na tebe déšť a mlhu? To nevím, jestli bych do toho šel a navíc se trmácet do Brna.... Leda že by se tu objevil Tanri, mohl by být mini sraz.
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Toliman

Tak jsem se vrátil z kina, druhé shlédnutí sequelu bylo opět hezké :)

Quote from: Blue Elf on December 19, 2022, 06:20:22 AM
QuoteTak, zítra vyrážím na druhého Avatara podruhé ;D  :) Tentokrát jsem ke shlédnutí zvolil 4DX kino.
Taky zajdu znova, zatím nevím kdy. To 4DX je, jak se natřásají křesla a pouštějí na tebe déšť a mlhu? To nevím, jestli bych do toho šel a navíc se trmácet do Brna.... Leda že by se tu objevil Tanri, mohl by být mini sraz.
Ano, 4DX je přesně toto. Je to docela zábavné, nicméně v IMAXu jsem si Avatara užil daleko více. Jedno kino s 4DX sálem mám blízko, tak jsem to opět zkusil (poprvé jsem tam byl když v říjnu dávali toho remasterovaného Avatara). Mini sraz by byl hezký, třeba vám to vyjde :)

Quote from: Blue Elf on December 19, 2022, 06:20:22 AM
Quote from: Toliman on December 18, 2022, 02:33:23 PM
Quote from: Blue Elf on December 16, 2022, 05:31:53 PMJen nevím, k čemu přirovnat ty bojové létající tvory, vleže na vodě připomíná krokodýla, na'vijské jméno neznám.
Jestli máš na mysli to, co já, tak je to Nalutsa

https://www.avatar.com/pandorapedia/nalutsa

https://james-camerons-avatar.fandom.com/wiki/Nalutsa
Ne, to myslím není ono. Tohle honilo Lo'aka, než ho zachránil Payakan, jestli se nemýlím. Mám na mysli to, na čem jezdí bojovníci mořských klanů. Je to štíhlé a když letí, tak vypadá jak vážka nebo motýl. Zkusím zapátrat, ale na Avatar wiki to zatím nevidím.
Aha, tak to opravdu nebude ono, zatím se mi to taky nepodařilo najít... také po tom ještě zkusím zapátrat.

Toliman

Quote from: Blue Elf on December 17, 2022, 02:22:25 PMOproti jedničce ale druhý Avatar nemá jasnou tečku na konci, konec je otevřený. Hlavní padouch není zničen, ale dokonce zachráněn Spiderem, takže je jasné, že ve trojce souboj bude zřejmě pokračovat (tedy, pokud se Quaritch nepolepší, v což nevěřím). Navíc tím možná vznikne konflikt mezi Spiderem a ostatními členy rodiny Sullyů.
Ke Qaritchovi jsem ještě našel toto:

Avatar 2 Star Addresses Whether Na'vi Quaritch Can Be Redeemed
https://screenrant.com/avatar-2-way-water-navi-quaritch-stephen-lang/
Stephen Lang comments on whether Quaritch, who returns in Avatar: The Way of Water as a Na'vi, is capable of redemption after his horrible acts.

Blue Elf

Quote from: Toliman on December 18, 2022, 02:33:23 PM
Quote from: Blue Elf on December 16, 2022, 05:31:53 PMJen nevím, k čemu přirovnat ty bojové létající tvory, vleže na vodě připomíná krokodýla, na'vijské jméno neznám.
Jestli máš na mysli to, co já, tak je to Nalutsa

https://www.avatar.com/pandorapedia/nalutsa

https://james-camerons-avatar.fandom.com/wiki/Nalutsa
To, co myslím je vidět v tomhle videu, čas cca 3:04-3:07. Je to taková okřídlená štika :)
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)


Blue Elf

Quote from: Toliman on December 19, 2022, 03:40:08 PM
Quote from: Blue Elf on December 17, 2022, 02:22:25 PMOproti jedničce ale druhý Avatar nemá jasnou tečku na konci, konec je otevřený. Hlavní padouch není zničen, ale dokonce zachráněn Spiderem, takže je jasné, že ve trojce souboj bude zřejmě pokračovat (tedy, pokud se Quaritch nepolepší, v což nevěřím). Navíc tím možná vznikne konflikt mezi Spiderem a ostatními členy rodiny Sullyů.
Ke Qaritchovi jsem ještě našel toto:

Avatar 2 Star Addresses Whether Na'vi Quaritch Can Be Redeemed
https://screenrant.com/avatar-2-way-water-navi-quaritch-stephen-lang/
Stephen Lang comments on whether Quaritch, who returns in Avatar: The Way of Water as a Na'vi, is capable of redemption after his horrible acts.
Zajímavé... Pokud by se tedy náhodou polepšil už ve trojce, tak jaký padouch nás čeká v dalších dílech? Zas jen otazníky...
Oe lu skxawng skxakep. Slä oe nerume mi.
"Oe tasyätxaw ulte koren za'u oehu" (Limonádový Joe)